No to pracujcie

Tomasz Płonka

Mareczku. Nie ma sprzeczności. Konczenie z fikcją jaka jest teraz i przekształcanie związku w relacje klient-sprzedawca to jest pożądane, logiczne, mądre.
A co do własnego udzielania się i prac "oddolnych":
Ależ mozecie sobie robić, działać, udzielać się, poswięcać czas, zostać prezesami itp. Róbcie, jak przypadkiem wam wyjdzie chętnie zapłacę licencję. Jestem konsumentem i prezentuję podejście większości wedkarzy, którzy też chcą by ktoś zrobił a oni chcą łowić. Ja nie chcę pracować i wbijać gwoździ w pomost, gotować parówki na zawodach albo ważyć okonki, nie chcę chodzić na żadne zebrania aktywu partyjnego TFU! - związkowego. Nie i już.
Wszyscy wędkarze i ja będę patrzył wam na ręce. Jak zarzucicie siatkę w wodzie, na którą zapłaciłem licencję będę mówił "won". Jak cokolwiek będzie nie tak jak powinno, będziemy wieszać psy na zarządach. Będziemy pisać do gazet, w necie, nagłaśniać sprawy. Pisać protesty do ministrów, że władze niszczą przyrodę.
Kamieniem w tryby nie jest moje realne i zdrowe podejście do tematu. Kamieniem jest spychologia odpowiedzialności, którą uprawiasz po przyjęciu Jurkowych teorii. Kamieniem jest negacja wypowiadania się przez pisanie w gazetach, necie, w listach i petycjach. Bo te artykuły, listy itp. mówią o tym jak powinny być zagospodarowane wody i jasno mówią o tym kto ma to zrobić. Mają to zrobić profesjonaliści wynajęci do pracy przez nas, a nie amatorzy tacy jak ty czy ja. Powierzanie spraw amatorom to kolejny kamień w tryby, to kolejny krok wstecz. Działactwo w PZW ludzi, którzy na to nie mają czasu i ochoty jest ryzykiem, uwstecznianiem i wodą na młyn obecnych władz, po których wszyscy się powinni spodziewać odpowiednich do realiów działań. W naszym rozumieniu my płacimy na to, żeby ktoś to zrobił. I to jest jedynie słuszna droga. Jak chcesz pracować to pracuj, ja zapłacę za efekty jesli te efekty będą. Za prace fizyczne 30zł dniówka. Za organizowanie, prezesowanie wypłata zależna od efektów. Dlatego nie chcę już amatorszczyzny, którą propagujecie, bo od lat wody przez to ubożeją. To jest kamień w tryby, a raczej w trybiki które dopiero ruszają. Odwracanie kota ogonem, albo wkładanie nowych narządów w trupa. Trupa najpierw trza zreanimować, a jak się nie uda to zakopać.

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: GetSimple

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).