Right menu

Szukaj

Reklama


Ależ ja na dzieci nie napadam

Ciągle czegoś szukam

Prawem dziecka jest błądzić , obowiązkiem dorosłego nauczyć. Ja zwracam tylko uwagę na pozorną błachostkę, którą warto się zająć

pozdrawiam

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Ciągle czegoś szukam

Sezon wakacyjny za pasem ale już teraz można spotkać nad wodą dzieciarnię z wędkami. Niby cieszymy się, że rosną nowi wędkarze ale.... .Otóz co roku dostaje kur..cy serca widząc male "smrody" z wędeczkami (w tym - zylka z
haczykiem) bez opieki dorosłych. Pomijam już pewne niebezpieczeństwo dla dzieciaków a zajmę się zasadami.
Zasady zabraniają nam zabijania narybku. Zabraniają równiez jego męczenia. Ktoś powie - ale to tylko parę rybek. I niby ma racje. Niby.
Jakże często widzę znudzoną dzieciarnię zabawiajacą się wielominutowym "puszczaniem" miniaturowej rybki zaczepionej haczykiem o pyszczek. Ileż to razy widzę słoik z brudna woda w której pływają maleńkie rybki. Widzę też potem tego efekty w postaci wyschnietego truchła porzuconego koło domku czy leżącego na piasku.
Uczmy dzieci wędkowania ale i posznowania życia. Niech argument typu - to tylko zabawa nie skłoni nas dorosłych etycznych wędkarzy do przymkniecia oka i zignorowania zasad.
Bo czym skorupka nasiaknie tym pózniej traci. I to nie tylko w wedkarstwie

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: GetSimple

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).