Right menu


Labrador i inne.

Jarosław Szczepaniak

Bogdanie. Uwagi, które dopisałeś, dotyczą wszystkich psów. Każda rasa ma pod skórą i demona i pluszaka.

„Labrador – to doskonały wybór. Są to, bardzo
inteligentne psy,
1. być może...”

Z pewnością u nas ta rasa nie jest tak mocno doceniana jak w Stanach, np.
Wystarczy pooglądać programy na Discovery. Ta rasa jest szczególnie ceniona w Policji, Straży Granicznej i w Ratownictwie. To chyba mówi samo za siebie…

„mądre,
2. udajęce niemądre kiedy im wygodnie”

Mój wilk udaje nawet głuchego, kiedy mu coś każę – nawet zwierzaki to cwaniaki.

„przywiązane do właściciela,
3. na ogół tak, ale zwieje przy nadarzającej się okazji np. za innym psem”

To ich wrodzone instynkty – zew natury. I chyba każdej rasy.

„a co najważniejsze cierpliwie znoszą dokuczliwości ze strony dzieci,
4. zdecydowanie tak, to taki duży pluszak. I to jego główna zaleta.”

Pod skórą przeważnie każdego takiego pluszaka, drzemie demon, gotowy się uwolnić w chwili zagrożenia, dla swojego Pana gotów byłby rzucić się na wszystkich.

Te wspaniałe stworzenia, jak już sobie upodobają kogoś na swojego Pana, są niesamowicie wierne, oddane i i zapatrzone w tą osobę, niemal jak w Święty Obraz.
A odnośnie kundelków, to masz całkowitą rację. Wiem to po przykładzie chociażby psa mojej siostry – to wierne psiaki.
I ciekawostką jest, że one w przeciwieństwie do tych rasowych, nie chorują tak bardzo na choroby od, których inne, choćby takie rasy jak wilk, padają jak muchy… Parwowiroza, nosówka…

Pozdrawiam. Jarek

------------------------------

"Ciężko jest lekko żyć".

Pozdrawiam. Jarek

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2071

Liczba listów: 8435

Jarosław Szczepaniak

Ponieważ nie mogę Ci odpowiedzieć w Twoim wątku, bo wyświetla błąd, dodałem nowy.

Rasa o, którą pytasz – Labrador – to doskonały wybór. Są to, bardzo inteligentne psy, mądre, przywiązane do właściciela, bardzo szybko się uczą, a co najważniejsze cierpliwie znoszą dokuczliwości ze strony dzieci, więc na przyszłość jak znalazł(domyślam się, że jesteś młodym człowiekiem).
Więcej opisów, znalazłbyś w Googlach, wystarczy wpisać rasę o, której chcesz się dowiedzieć.
Ja osobiście, mam Owczarka długowłosego. Jest to mój czwarty wilk. Mam do tej rasy wielki sentyment. To też doskonałe psy, tylko jak w każdym przypadku, trzeba im poświęcać dużo czasu, aby nie wychować potwora.
Przede wszystkim powinieneś kupić sobie książkę, poczytać o rasach, o ewentualnym wychowaniu i szkoleniu psa, dopiero wtedy dokonać wyboru.

Pozdrawiam. Jarek

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Seria wędzisk St.Croix doczekała się zupełnie nowej odsłony! Zobacz, co nowego u dystrubutora St.Croix w Polsce, w sklepie firmy Żbik Sp. z o.o. Blanki zostały unowocześnione technologicznie a także zyskały zupełnie nowy design.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).