Right menu


pies dla dzieci

Dla osób dorosłych z pewnością nie ma lepszego psa niż wilk: karny, zdyscyplinowany, niezwykle inteligentny i przywiązany. Mówie to oczywiście z własnego doświadczennia, głównie z Miśką . No ale Miśka to chwalebny wyjątek, z odaniem pozwalający także dzieciom ( głównie tym niepełnosprawnym i upośledzonym) robić ze sobą absoluynie wszystko, z jazdą wierzchem włącznie. No i uwielbia wędkarskie wyprawy.
Bardziej niż labradora polecm jednak dla dzieci golden redrivera. To są niezwykle łagodne, duże pluszaki ale przy tym inteligencją przewyższają labradory. I cierpliwością do dzieci też. Nie miej jednak złudzeń, że każdy pies danej rasy posiada wszystkiecechy osobnicze swojego gatunku. Tak jak wśród normalnych (czytaj: dobrych) ludzi zdarzają się szuje, złodzieje i bandyci- tak i wśród psów są takie, które przejawiają wybitne cechy złośliwości i agresji bez wzgledu na rasę. Niezwykle istotne jest prowadzenie psa. Jeśli od szczeniaka będzie z dziećmi, uzna je za swoje stado i bedzie go bronił. Krytyczny okres jest zawsze między 9 a 12 miesiącem życia psa, kiedy wydaje mu sie, że jest silny i dojrzały i zaczyna walczyć o swoją pozycję w stadzie. Zdecydowanie trzeba ukrócic te zapędy, ale nie biciem i przemocą bo pies straci poczucie bezpieczeństw i przynależności i odpowie agresją. Na wszystko jest metoda. Najlepsza to konsekwencja, cierpliwość i serdeczność. Pies, który wie, że jest w domu nie tylko akceptowany, ale także kochany a conajmniej lubiany odpłaci bezgraniczną miłością i przywiązaniem.
Osobny rozdział to psy ze schroniska. Zazwyczaj przygarnięte do nowego domu panicznie sie boją, że ktoś znów je wyrzuci lub skrzywdzi, są lękliwe i nieufne niekiedy ze strachu gotowe do agresji. Te zdobywa się konsekwentną łagodnościa. Kiedy uwierzą, że to ich dom, odpłacają wiernościa i miłością w trójnasób.
Całe życie mam psy.Kocham je , obserwuję i uczę się. Pies to najlepszy terapeuta i psycholog dla dziecka. Daj im psa. Ale nie zapomnij o przydzieleniu obowiazków z nim zwiazanych. Nawey jeśli dziecko jest zbyt małe,żeby wychodzić na spacer- niech dba, żeby pies miał zawsze wodę w misce. Cokolwiek ale coś, co zwiąże psa i dziecko ze sobą.
Przepraszam za ten przydługi post, ale może Ci pomoże...

Ewa Łodź

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2071

Liczba listów: 8435

Jarosław Szczepaniak

Ponieważ nie mogę Ci odpowiedzieć w Twoim wątku, bo wyświetla błąd, dodałem nowy.

Rasa o, którą pytasz – Labrador – to doskonały wybór. Są to, bardzo inteligentne psy, mądre, przywiązane do właściciela, bardzo szybko się uczą, a co najważniejsze cierpliwie znoszą dokuczliwości ze strony dzieci, więc na przyszłość jak znalazł(domyślam się, że jesteś młodym człowiekiem).
Więcej opisów, znalazłbyś w Googlach, wystarczy wpisać rasę o, której chcesz się dowiedzieć.
Ja osobiście, mam Owczarka długowłosego. Jest to mój czwarty wilk. Mam do tej rasy wielki sentyment. To też doskonałe psy, tylko jak w każdym przypadku, trzeba im poświęcać dużo czasu, aby nie wychować potwora.
Przede wszystkim powinieneś kupić sobie książkę, poczytać o rasach, o ewentualnym wychowaniu i szkoleniu psa, dopiero wtedy dokonać wyboru.

Pozdrawiam. Jarek

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych, również osoby prywatne zainteresowane drukiem w niskich nakładach

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).