Kredyt?

Jaki kredyt? O czym ty mówisz? To rybność wód nie jest jak odnawialne źródła energii?

Nikt (niewielu) rozpatruje kwestie zmniejszenia rybności wód pod kątem "kredytu". A większość myśli "Panie, za późnego Gomułki to składkę roczną miałem jak dniówkę w hucie, a ryb to se mogłem nałowić o! po tąd!". I już. Koniec dyskusji. A za tydzień pójdzie i zagłosuje na Leppera czy innego Bubla, który mu obieca, ze za rok najniższa pensja krajowa wyniesie 1000 zł netto.
Tęsknota za tzw. socjalizmem z ludzką twarzą w społeczeństwie jest ogromna. Za PZW sprzed 30 lat też. I jedno, i drugie wiąże się ze spustoszeniem mentalnym wywołanym przez 50 lat najlepszego systemu na świecie. I rób co chcesz, dokąd nie nastąpi przemiana pokoleniowa, dokąd nie wymrą nie tylko ci, którzy w socjaliźmie żyli, ale nawet ci, którzy coś o tym życiu w socjaliźmie słyszeli - na zmianę mentalną nie ma szans.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Ponownie zwracam uwagę na ten napis, który od ponad miesiąca bije po oczach. Nie wiem, czemu tak mało osób zechciało? - raczyło? - odważyło się? wyrazić swoje osobiste poparcie własnym nazwiskiem. Czyżby reszcie Internautów zaglądających tu, na RO, lub na inne strony los naszych wód i organizacja wędkarstwa w Polsce rzeczywiście była całkowicie obojętna???
A może nie czują się dość kompetentni by się odnieść do przedstawionych w petycji problemów?
Może znają się tylko na wiązaniu przynęt i zakładaniu ich na haczyk? Może nic poza sprzętem i techniką łowienia ich nie interesuje? Może tylko po to zaglądają na te strony i może szukają tu tylko informacji jak jeszcze skuteczniej złowić te ryby???
Mam nadzieję, że jednak nie!

Więc w czym rzecz?
Brak ludziom odwagi? Nie chcą się wychylić? Ale dlaczego?! Tu nie potrzeba żadnej odwagi )) Naprawdę.
A może... tak po cichu to wcale nie popierają tej petycji, tylko brak im odwagi właśnie by się do tego przyznać? Może uważają, że te swoje ryby to oni jeszcze zawsze złowią i że najlepiej wszystko zostawić jak jest, nic nie zmieniać, byleby było tanio i dużo, a inni to frajerzy i nich się martwią?
Nie, mam nadzieję pomimo wszystko że nie!
Więc? W czym problem?
???
Andrzej
p.s.
A niezależnie od osobistego podpisania, ważna jest DYSKUSJA na przedstawione w tym posłaniu do Zjazdu tematy. Nikt nie twierdzi że to jedyne możliwe rozwiązania, ale od przedstawianych tam problemów się nie ucieknie. I warto już teraz o tym myśleć. I warto o tym rozmawiać i dyskutować, nie tylko tu, w interncie, ale warto by nad tymi problemami i podobnymi problemami zastanowili się działacze w Okręgach, czyli tam, gdzie naprawdę coś się dzieje, gdzie zapadają decyzje dotyczące naszego wędkarstwa.

p.s. 2
A poza tym to nieobecni nie tylko że nie mają racji – są NIEOBECNI. Nie ma ich, Nie istnieją. )))

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).