Right menu


Rzeczywiście nie zrozumieliśmy się

Co ma do tego Skrzypek???
Czy on ma sponsorować PZW?
Nic o tym nie wiem.


Wracam do tego, co napisałem i streszczę, by było krόcej.
Chodzi mi o:
1. Realne oszacowanie kosztόw i wpływόw na zagospodarowanie i PROFESJONALNĄ OCHRONĘ wόd.
2. Dostrzeżenie przy tym, że ta ochrona wόd jest tak samo ważna, jak zarybienie, jeżeli nie ważniejsza, i powinna być tak samo finansowana.
3. Urealnienie opłat wędkarzy, tak by pokryły to dobre zagospodarowanie i ochronę wόd. Aby nie było bezradnego rozkładania rąk, „że nas nie stać”.
4. Zrόżnicowanie opłat licencyjnych, tak, by każdy płacił proporcjonalnie do korzystania z wόd i aby każdy mόgł sobie wybrać licencję na miarę swoich możliwości.

To wszystko jest oczywiste i nie ma co dalej dyskutować CZY to zrobić, ale trzeba wreszcie ustalić JAK to zrobić.

Oczywiście cały czas wychodzę z założenia, że Polski Związek Wędkarski jest i chce być odpowiedzialnym gospodarzem wόd, organizatorem wędkarstwa, a nie tylko ich użytkownikiem, pobierającym składki od wędkarzy za prawo do moczenia kija. To też moim zdaniem bezdyskusyjne, prawda? Mam nadzieję, że się nie mylę.

Pozdrawiam
Andrzej

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Tomasz Płonka

Podaję cennik z okręgu Katowice. Żeby nie było niedomówień, to nie są łowiska specjalne, tylko zwykłe, czyli bezrybne. Wyobraźcie sobie, że nie jesteście członkami pezetwu, tylko zwykłymi obywatelami, którzy zapragną sobie powędkować w swoich wodach. No bo wody są nasze, a tylko opiekuje się nimi PZW lub inni dzierżawcy. Więc sobie taki człowiek zapłaci za te wspaniałe łowiska:

1. Składka roczna na zagospodarowanie i ochronę wód

Niezrzeszeni - 270 zł

2. Składka roczna uprawniająca do wędkowania ze środków pływających
- dopłata do składki okręgowej

Dla niezrzeszonych (na wodach O/Katowice) - 100 zł

3. Składki okresowe:

- dla niezrzeszonych (wędkowanie z brzegu)
1 dzień 30,00 zł
3 dni 60,00 zł
7 dni 120,00 zł

- za wędkowanie z łodzi dla członków PZW i niezrzeszonych (dopłata do składki okręgowej) 3,00 za każdy dzień

wysokość składki okresowej stanowi iloczyn liczby dni wędkowania i stawki za 1 dzień

Pozostawiam dalej bez komentarza

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Dyskusje wędkarskie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).