Right menu

Szukaj

Reklama


Pstrągi na lubelszczyźnie

Andrzeju,

Jako osobie łowiącej w Bystrej podoba mi się pomysł podniesienia wymiaru. Natomiast nie podoba mi się zwiększenie limitu. Bo jak sam zauważyłeś - jest grupa która zabiera jednego pstrąga na rok (w tym roku nie wziąłem żadnego) i takie które biorą 50. Pierwsza grupa nie zmieni raczej swoich zwyczajów, natomiast druga zacznie zabierać 100 - bo przypuszczam że są to ci którzy przyjeżdżają po mięsko.

Powiem tak - na początku byłem przeciwny limitowi 1szt - no bo jak mi się pstrąga zachce to jednego 35-40cm nie warto brać (a takie się najczęściej łowi). Więc przestałem zabierać, chyba że progenitura zaczęła naciskać ("Tata, kiedy jakąś rybę przywieziesz") - w zeszłym sezonie zabrałem trzy pstrągi ok. 35cm dla małego, w tym roku żadnego. Dzisiaj patrzę na to nieco inaczej u uważam że ten limit był słuszny i szkoda że go zniesiono. Nowy rachunek przemawia na naszą i pstrągów niekorzyść.

Co do kontroli - w sezonie 2005 przesiedziałem nad rzeką sporo dni, głównie na tygodniu (taka praca że miałem wolne w dni robocze) i niestety kontroli nie uświadczyłem. Nie wiem jak było w tym roku, ale do końca maja też nikt mnie nie zaczepiał (później byłem rzadko). A sądzę że to jest główny problem - bo palczaka i około dwudziestaków w Bystrej nie brakuje, natomiast bardzo często widzi się ślady bytności kłusowników nad wodą (np. w Łąkach powyżej Wąwolnicy). Mam nadzieję że w końcu znajdą się pieniądze na to, żeby złapać i sprawiedliwie ukarać sprawców tego procederu. Zauważ też, że kłusownicy nie wypełniają rejestrów i nie wiadomo ile z wody wyciągają (a sądzę że sporo).

Pozdrawiam

Paweł Sułek
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam wszystkich Kolegów !
Przeglądając dziś strony Okręgowej Komisji do Spraw Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem ZO PZW w Lublinie natknąłem się na następujący komunikat:

Z ostatniej chwili!!!
Wczoraj ZO przyjął wymiar pstrąga i lipienia na 35 cm i limit 2 szt. dziennie!!!
Przywrócono też staus rzek górskich Urzędówce i dwom odcinkom Wyżnicy!!!


Myślę, że to interesująca wiadomość dla wszystkich miłośników wód górskich z okręgu lubelskiego.
Pozdrawiam.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Metki firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).