Right menu

Szukaj

Reklama


Limity wyjaśnienie

Piotr Lubiarz

W 2005 r. limit wynosił 1 szt.

W 2006 r. przywrócono limit 3 szt. Rok 2006 był (jest) rokiem porażki Komisji "Pstrągowej", a także środowiska lubelskich pstragarzy, bo oprócz niesławnego przywrócenia limitu 3 szt. przywrócono w marcu nizinny status "pstrągowym" odcinkom Urzędówki i Wyżnicy.
W roku 2007, za sprawą działań, o których wyżej pisał Andrzej limit ustalono na 2 szt.

Limit dzienny nie jest pierwszorzędnym narzędziem ograniczenia presji. Istotniejszym z punktu widzenia racjonalizacji gospodarki jest limit roczny, ale jego skuteczność jest ściśle związana ze skutecznością działań straży. Przy dzisiejszych możliwościach ochrony wód pstrągowych, przy obecnej świadomości zarówno części wędkarzy jak i części decydentów, a także w obecnych warunkach finansowych wprowadzenie limitu rocznego uznaliśmy za przedwczesne choć w przyszłości nieuchronne. Sporo już o tym pisaliśmy w latach poprzednich.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam wszystkich Kolegów !
Przeglądając dziś strony Okręgowej Komisji do Spraw Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem ZO PZW w Lublinie natknąłem się na następujący komunikat:

Z ostatniej chwili!!!
Wczoraj ZO przyjął wymiar pstrąga i lipienia na 35 cm i limit 2 szt. dziennie!!!
Przywrócono też staus rzek górskich Urzędówce i dwom odcinkom Wyżnicy!!!


Myślę, że to interesująca wiadomość dla wszystkich miłośników wód górskich z okręgu lubelskiego.
Pozdrawiam.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Blog o wszystkim maam.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).