Right menu

Szukaj

Reklama


odp. dwa końce

Najpierw chciałem powidzieć że również skracam rurki do minimum (jeśli tylko warunki pozwalają na to) bo trudniej jest zaciąć rybę z długą powodującą spory opór. Oprócz tego zawsze unikam ich używania gdy łowie lekkimi zestawami gruntowymi (powód- ten sam). A co do dwóch końców... jeśli zamontujesz rurkę dłuższym końcem w dół środek ciężkości na niej(agrafka) jest wysoko i przy niewielkim nawet ruchu krótszego końca ten dłuższy przemieszcza się znacznie i powoduje rozmachanie się przyponu, który może wtedy zawadzić o żyłkę lub nawet koszyczek (zestaw splątany). Zainstalowanie rurki odwrotnie eliminuje taką opcję Nie przeczę jednak, że rurka zamontowana Twoim sposobem może spełnić swoje zadanie ale wymaga to poważnych umiejętności od wędkarza w czasie zarzucania ciężkim zestawem. Pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Mateusz Sławiński

Od 2 lat zabawiam sie metodą drgajacej szczytówki. Łowie wędkami do 50 i 60 c.w. 3-3,6 m takie zupełnie wystarczają mi na moich rewirach. Zwykle w moim zestawie znajduje sie koszyczek zanętowy, żadziej ciężarek (tylko w rzekach gdy bawie sie paternosterami). Kilka razy próbowałem łowić z rórkami antysplątaniowymi ale notowałem znacznie więcej splątań zestawu niż gdy koszyk na krętliku montowałem bezpośrednio do żyłki głównej.
Może popełniam jakiś błąd?? Poza tym łowiąc z rurką odnotowuje znacznie mniej skutecznych zacięć ryby. Może ktoś z kolegów wędkarzy objaśni mi ten cód nazywany rórką antysplątaniową?? Jak narazie dla mnie jest to kolejny niepotrzebny gadzet na który wydaje sie kilka groszy ale zawsze...
A może rurki przygają sie przy cięższych zestawach a przy takich jakj moje można je pominąć??

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).