Pierwszą już masz :)

Ryszard Siejakowski

Kocham Cię Tomuś. Dla niewtajemniczonych wyjaśnienie. Nie ma to uczucie nic wspólnego z pedałowaniem. To najczystsza męska miłość, postawiona na zdrowym fundamencie przyjaźni, która zrodziła sie własnie na tym forum a potem ugruntowała się w Trzech Morgach, na Zalewie Zegrzyńskim czy nad Turawą. A wszystko zaczęło się od niewinnego posta, zatytułowanego "Hej Wielkopolanie". Dzisiaj jestem dumny z tej przyjaźni.
Takie fora jak RO mogą byc zaczynem czegoś sympatycznego i wspaniałego. Tylko od nas zależy czy zakończymy na suchych postach, czy przekształcimy to w coś bardziej zażyłego. Mnie i Tomkowi sie powiodło. Wam też może się to udać
Zgadzam sie Tomku z Twoją diagnozą. Chociaz przebija w niej ton starego satyra jest zgodna z moimi odczuciami. Nie dochowaliśmy sie następców a my sami trochę sie wypaliliśmy. Młodziez traktuje RO jak każda inna witrynę, przez którą przelatuje z prędkością Pershinga, bo nikt nie bluzga, bo nalezy sie zarejestrować, bo nie można być anonimowym. Do dupy z taka witryną gdzie nie można przywalić jako Anonim. Do dupy z portalem gdzie nie można komuś nawtykać, kryjąc swoja bezkarnośc za jakimś idiotycznym nickiem.
A PeZetWu jakie jest każdy widzi. Utrwalacze PRL-u osadzili sie na stołkach i nie dają się ruszyć, skutecznie wspierani przydupnikami. Cwaniaczki którzy wiedzą jak krecic takim interesem ale nie wiedzą jak sie ryby rozmnażaja i po co. Wiedzą jak oszwabiać stowarzyszeniowe fundusze a nie widzą dlaczego szczupak jest na krawędzi zagłady, sandacza wytrzebiono i zabrano sie nawet za bolenia, którego smak mięsa może tylko zaspokoić gusta człowieka umierającego z głodu. Nadal toleruja dziadków łowiących po kilka kilogramów dziennie, rybek na które nawet kot nie ma ochoty. A te dziadygi mielą je w maszynkach do mięsa, dodają koncentrat pomidorowy i zajadają sie paprykarzem a la PeZetWu.
Pamiętasz ile rabanu narobiono w centrali na Twardej a propos zmian w Statucie. Nie będzie zmian. Zmiany są niekorzystne dla tej ekipy. Można sobie wybić z głowy kadencyjność, zakaz kandydowania do władz ludziom o niezbyt świetlanej przyszłości, przejrzystości finansowej. Znów się znajdzie jakiś Kowalski, który będzie udowadniał, że publikowanie sprawozdań finansowych jest zagrożeniem dla stowarzyszenia. Znów odstrzela tego czy innego kandydata. PZPN przy mafiosach z PeZetWu to nowicjusze. Listkiewicz to zaledwie czeladnik przy Euhenio. Melioranci rujnuja kolejne rzeki a stowarzyszenie bezsilnie rozkłada ręce. Buduje sie idiotyczne MEW-y, degenerując najlepsze cieki pstrągowe a działacze płaczą nad rozlanym mlekiem. Wiedza natomiast jak sie nie dac zrzucić ze stołka. Udowadniają swoje zaangażowanie społeczne czy stowarzyszeniowe, mysląc, że jeszcze ktoś w to wierzy oprócz nich samych i im podobnych. Jak więc widzisz Tomeczku, jedną odpowiedź juz masz, jak zresztą słusznie to przewidywałeś. Może doczekasz się drugiej. Przy trzeciej zapal świeczkę, a przy czwartej zagraj w Lotka, bo może to oznaczać fart. Pozdrawiam serdecznie, zycząc "Niech się mury pna do góry, póki serca chętne są".
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2071

Liczba listów: 8435

Ryszard Siejakowski

RO mocno podupadło na zdrowiu. Od pewnego czasu panuje tu wszechogarniajacy marazm. Dawni bywalcy i animatorzy RO gdzieś wypsiali. Spotykam znane nazwiska na WCWI czy Pogawędkach Wędkarskich. Cisnie sie zasadnicze pytanie. Co się stało? Dlaczego, kiedyś najaktywniejsza i najlepsza wędkarska witryna internetowa, przeżywa ewidentny kryzys. Czy ma to charakter kryzysu wieku dojrzałego, czy jest inna, głębsza przyczyna takiego stanu rzeczy. Nie mówię tego złośliwie czy kpiaco ale z autentycznym zaniepokojeniem i głęboką troską. Może trochę na wyrost ale bez egocentryzmu i egzaltacji, czuję się jednym z wychowawców dziecka, zwanego Rybim Okiem. Prokreacja nastapiła znacznie wczesniej niż stałem się czynnym uczestnikiem portalowego życia. Udało mi sie „spłodzić” ponad sto artykułów. Jednych lepszych, drugich gorszych a jeszcze innych po prostu beznadziejnych. Ale tak to już jest, że nie wszystko co wyjdzie spod paluchów klawiatury jest dobre.Postów to zapewne można by liczyc na tysiace. Dzisiaj gdy patrzę, jak na forum pojawia się jeden post na kilka dni, to przecieram oczy ze zdumienia. Przecieram je tym mocniej, gdy patrze na dół strony a tam liczba wizyt na stronie wynosi ponad pięćdziesiąt tysięcy. To do mnie nie dociera, że na ponad pięćdziesiąt tysięcy wejść, nikt nie raczył nic wpisać na forum. Nie miał ochoty napisać artykułu czy chocby krótkiego opowiadania. Czy rzeczywiście o wędkarstwie już wszystko powiedziano? Czy nie ma juz o czym pisać? Patrze na listę moderatorów. Nie wiem czy aktualna czy tylko PRO FORMA. Moderatorem być, to nie tylko wzywanie do podania prawdziwych danych osobowych. Moderatorem sie jest gdy sie czynnie moderuje strone portalową. Jeśli chcecie byc moderatorami tylko po to aby Wasze nazwiska figurowały na winietca strony internetowej to raczej dajcie sobie spokój. To nie o takie RO walczyliśmy, jakby powiedział klasyk z Gdańska. RO bez forumowiczów, bez autorów tekstu nie ma sensu. To jak strona słabiutkiej firmy aktualizowana raz na trzy lata. Jest mi smutno. Tym bardziej, że sam mam określone problemy zdrowotne i trudniej mi być tak aktywnym jak kilka lat temu. Ale przecież są inni, którzy powinni pociagnąć ten wózek. Praktycznie tylko strona FOTO ma się dobrze i jest tam niezły ruch, na pozostałych tragedia. Myslałem, że się cos dowiem o początku sezonu trociowego. Nie dowiedziałem się. Może o sezonie pstrągowym? Nic. Cisza. Pewnie nie ma ani pstrągów ani troci. Nic nie ma jakby powiedział kandydat na Prezydenta, Kononowicz. Chociaz jest coś. To coś to Kowalszczyzna. Ta sie ma coraz lepiej. To swoisty rodzaj sprzężenia zwrotnego, gdy coraz gorzej z rybami tym Kowalszczyzna coraz mocniejsza. I to by było na tyle. Przeczytajcie, zastanówcie się czy nie ma w tym co napisałem, trochę racji.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).