Karta a legitymacja

Karta wędkarska jest dokumentem państwowym upowazniajacym do łowienia na wodach publicznych RP. By jednak łowić w zgodzie z prawem, nalezy miec zgode dzierżawcy/uprawnionego do rybactwa na danym łowisku. Czyli mówiąc prościej - zapłacić. Takżer PZW. Zrzeszeni, czyli członkowie płacą mniej, niezrzeszeni, czyli nieczłonkowie PZW - więcej.
Żeby być zrzeszonym, to trzeba mieć legitymację PZW wraz z opłaconą składka członkowską (w tym roku 2006 jest to 54 PLN). Nie upoważnia Cie jednak ona do łowienia. Dopiero wniesienie właściwych opłat (całorocznych, okresowych czy jednorazowych) w wysokosci ustalonej przez okręgi PZW na dane łowiska sprawi, że całkowicie legalnie bedziesz mógł korzystac z przyjemności, jaką jest wedkarstwo.

PS. Wstydzisz sie swego imeinia i nazwiska???
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Prosiłbym o odpowiedź czy jak posiadam kartę to jestem już zrzeszonym czy jak opłacę składki to dopiero wtedy?
Mam dylemat ponieważ w zeszłym roku urodziło mi się dziecko i nie byłem na rybach ni razu a jak chciałbym jechać to chciałbym również mieć opłaty i stąd moje pytanie.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Hydroizolacja - Izolacje fundamentów

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).