Right menu


Dawno nie zaglądałem na RO

To pierwszy wątek od dłuższego czasu. Fanateria (nowe słówko) No Kill głoszona przez rózne grupy znanych mi wędkarzy czasem przechodzi w formy tak podłe w odbiorze, że dyskusja jest poprostu bezcelowa. Ryś piszesz, że totalny NK leży w interasie działaczy. Otóż nie do końca. Jest wiele przykładów na inne podejście do tematu przez zarządy kół czy okręgów. Przykłądem niech będzie ZO Lublin, który po bojach zdecydował się wreszcie na wprowadzenie odcinków NK, które działają z resztą z powodzeniem. Nie ma to nic rzeczy z rozwiązaniem zastępczym w stylu NK poprawi liczebność ryb, a my ograniczymy zarybienia. Tu raczej chodzi wykazanie różnicy w ilości dużych ryb w odniesieniu do NK i odcinków "normalnych". Jeśli ludziska stwierdzą, że można, że da się łowić inaczej, że ryby wypuszczone będą dostępne, to prawdopodobnie zmienią podejście do wędkarstwa. Ja sam mam czasem myśli na temat: co bym zrobił z duuuużą rybą? I tu pewnie zaskoczę niektórych. Mam czasem ochotę zabrać rybę, ale tej godnej by poświęcić jej życie, po pierwsze dawno nie złowiłem, a po drugie jakoś nie pasuje mi takie niecelebrowane spożywanie. Więc jeśli pojawi się okazja celebrowanego spożycia to zapewne mając możliwość złowienia i zabrania ryby z pewnością to uczynię. Jakaś forma rozterki jest zawsze gdzieś w głowie i pewnie moje ukryte mięsiarstwo ktoregoś dnia gdzieś się pojawi. Zapewne w ten weekend w Borach Tucholskich. Jak piszesz wędkarstwo to łowienie ryb - jedyne co dodam, to łowienie z głową i zabieranie ryb, które rzeczywiście przyniosą wędkarzowi i np. bliskim satysfakcję.

Krzysiek - Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów
http://swi.fishing.pl
http://lubelskiepstargi.eu

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

na początek prosze o zapoznanie sie z tym tekstem:
http://wedku...e-no-kill,12129

jak w temacie chcialbym sie odnieść do niektorych Mistrzów Wędki ,
którzy pastwilili sie na mnie za moje rzekome mięsiarstwo!!!
Popierwsze problem nie jest taki czarno biały jak to sie niektórym Kolegom wydaje.
jestem gorącym zwolennikiem wypuszczania ryb !!!
a tymczasem ludzie mnie nie znający , wyzywają mnie od miesiarzy itp.
wkładając do jednego wora z kilkutysięczną rzeszą emerytów (członków PZW)wędkujących codziennie i wyławiającymi kilogramy drobnicy przerabiając ją na rybne klopsy mielone !!
co ciekawe ,ludzie ci - jak sie ich zapyta o warunki panujące na wodzie - zawsze ,ale to zawsze twierdzą :"że nie bierze" a siata pełna.
Nie jestem członkiem PZW ,karta lezy w szufladzie,nie opłacam składek od kilkunastu lat ,własnie dlatego, ze widze takie draństwo dookoła!!Tym bardziej zabolały mnie takie zarzuty!!
ze zdziwieniem przyjąłem tez fakt ze odsądzano mnie od czci ,takze za to ,ze pochwaliłem sie z innymi miejscem połowu.
widac przeglądający ten portal wędkarze ,podobni są do tych miesiarzy emerytów i za nic w świecie nie pochwalili by sie swoimi terenami łowieckimi.

Panowie : nie znacie mnie , a nazywacie mordercą!!!
Osobiscie wędkuję rocznie moze 5-10 razy .
Zawsze wypuszczam ryby nie tylko dlatego że ich nie jadamy w mojej rodzinie ,
ale tez dlatego ze przykro jest mi zabijac zywe stworzenia!!!
Opublikowany przeze mnie karp ,został natychmiast wypuszczony do wody(zresztą ktokolwiek normalny ,włożył by do garnka karpia wiekszego niz te wigilijne??)
co do moich linów to dwa pierwsze połknęły bardzo głęboko haczyk - moze to przez moj brak doswiadczenia ,
ale uznałem iz nie bede ich dodatkowo męczył wyciągając haczyk i je uśmierciłem!!!


ostatnie pytanie:

czy nigdy nie zdazyło sie Wam złowionej ryby wziąc do domu???

pozdrawiam
ps. inną kwestią jest jakośc moich zdjęc i tutaj przyjmuje krytyke z pochyloną głową .
następne na pewno będą lepsze ,o ile oczywiście mnie stąd nie wyrzucicie....

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Systemy CMS eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).