statystyka statystyką, a rejestry rejestrami

Podczas kontroli spotykam stałych bywalców nad wodą i to nie tylko miejscowych jak to sie zwykło powszechnie uważać. Limit ogólny ryb (oprucz kilku gatunków np troć, szczupak, leszcz, sandacz itp) wynosi 5 kg na głowę. W wazonych siatkach kilku takich stałych bywalców znajdowalo się często 2-5 kg, a niektórzy wyjeżdzali z kosztownym papierkiem za wyłowienie jednorazowo czasem i 20-50 kg ryb (zawsze twierdząc oczywiście, że jak ktoś przyjechał z daleka to chce sobie połowić do woli, lub jak sie jest kilka razy do roku na rybach to chyba cos sie należy). Więc 180 kg w stosunku rocznym to wcale nie jest dużo. Podejrzewam że nierejestrowane połowy w okręgach PZW i nie tylko są dużo dużo większe. U nas plaga to psęudowedkarze, którzy łowiąc na wodach PZW są "szanowanymi cżłonkami", "zsłuzonymi działaczami", a na innych lowiskach pokazuja na co ich naprawde stać :/ ehh. Tak więc uważam że przytoczone statystyki sa i tak niskie do tych rzeczywistych nierejestrowamych (O rejestrach w PZW też sie nasłucham zawsze i o "prawdziwym" wpisywaniu ). Popieram rejestry i ukazywanie danych.
T.Roj
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8433

Tomasz Płonka

W moim okręgu rejestry są obliczane bardzo rzetelnie, przez grupę pasjonatów, którzy to robią od momentu wprowadzenia rejestrów długo zanim w innych okręgach zostały rejestry wprowadzone, więc wyniki nie są zafałszowane. Podaję wynik za 2004:
Ilość wędkarzy - ok 50 000
Średni roczny odłów wędkarski wynosi na głowę 180 kg
Całkowity odłów gatunków:
karp 130 ton
leszcz 45 ton
szczupak 16 ton
sandacz 9 ton
okoń 9 ton
Reszta: płoć, amur, lin itd nie chciało mi się spisywać przez telefon

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).