statystyka statystyką, a rejestry rejestrami

Podczas kontroli spotykam stałych bywalców nad wodą i to nie tylko miejscowych jak to sie zwykło powszechnie uważać. Limit ogólny ryb (oprucz kilku gatunków np troć, szczupak, leszcz, sandacz itp) wynosi 5 kg na głowę. W wazonych siatkach kilku takich stałych bywalców znajdowalo się często 2-5 kg, a niektórzy wyjeżdzali z kosztownym papierkiem za wyłowienie jednorazowo czasem i 20-50 kg ryb (zawsze twierdząc oczywiście, że jak ktoś przyjechał z daleka to chce sobie połowić do woli, lub jak sie jest kilka razy do roku na rybach to chyba cos sie należy). Więc 180 kg w stosunku rocznym to wcale nie jest dużo. Podejrzewam że nierejestrowane połowy w okręgach PZW i nie tylko są dużo dużo większe. U nas plaga to psęudowedkarze, którzy łowiąc na wodach PZW są "szanowanymi cżłonkami", "zsłuzonymi działaczami", a na innych lowiskach pokazuja na co ich naprawde stać :/ ehh. Tak więc uważam że przytoczone statystyki sa i tak niskie do tych rzeczywistych nierejestrowamych (O rejestrach w PZW też sie nasłucham zawsze i o "prawdziwym" wpisywaniu ). Popieram rejestry i ukazywanie danych.
T.Roj
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Tomasz Płonka

W moim okręgu rejestry są obliczane bardzo rzetelnie, przez grupę pasjonatów, którzy to robią od momentu wprowadzenia rejestrów długo zanim w innych okręgach zostały rejestry wprowadzone, więc wyniki nie są zafałszowane. Podaję wynik za 2004:
Ilość wędkarzy - ok 50 000
Średni roczny odłów wędkarski wynosi na głowę 180 kg
Całkowity odłów gatunków:
karp 130 ton
leszcz 45 ton
szczupak 16 ton
sandacz 9 ton
okoń 9 ton
Reszta: płoć, amur, lin itd nie chciało mi się spisywać przez telefon

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).