Right menu

Szukaj

Reklama


odp. wymiary ryb

zgadzam się... wymiary są śmieszne: nie tylko w przypadku drapieżników. Moim zdaniem najbardziej rażącym przykładem jest wymiar lina i klenia(25cm). Oba te gatunki są częto poławiane na naszych wodach, więc każdy doskonale powinien wiedzieć jak wygląda 25-centymetrowy linek czy klenik- wygląda uroczo ale nie oszukujmy się... czy rybka tych rozmiarów nadaje się do konsumcji?! Tak samo jest z chuderlawym szczupaczkiem który ma 45-50cm, sandaczem i wieloma innymi.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Mateusz Sławiński

Dziś byłem z kolega trochę pospinningować. Nie narzekam bo rybki brały, nie największe, ale mieliśmy niezłą zabawę.
Po jakimś czasie spotkaliśmy dwóch gości ze spinami. Oczywiście wymiana informacji. kto ile złowił itd. Aż doszło do momentu okazania zdobyczy. My nie mieliśmy nic bo wszystko wróciło do wody, ale napotkani wędkarze z dumą prezentowali trzy ledwo wymiarowe szczupaczki. Zapytałem ile mają (na Elbląskich wodach mamy wymiar 50 cm). Jeden równe 50 cm i dwa po 53 cm.
Chude to było że pożal się Boże, ale jeden rzucił, że wymiar jest to bierze. Nie wiem jak Wy się na to koledzy zapatrujecie ale dla mnie nasze ryby drapieżne mają śmieszne wymiary ochronne. Mój największy szczupły miał około 70 cm, wypuściłem go, m.in. dlatego, iż nie smakuje mi po prostu szczupakowe mięso i w ogóle drapieżników nie biorę. Nie zabraniam także nikomu ich zabierać. Lubisz, złowiłeś to sobie weź.
Chciałbym poznać opinie na temat - co sądzicie o wymiarach ochronnych w PZW?

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowscy aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).