Right menu

Szukaj

Reklama


Nie musisz..

mi tego wyjaśniać.. Wychowałem sie nad piekna rzeka i rozumiem to, o czym piszesz.. Zreszta Twój tekst o rzekach machajacych gałęziami był pieiny.. Żeby ktos go jeszcze zrozumiał z decydentów. I umiał zastosować..
Ale nie łudźmy się.. Tereny tuz nad brzegiem są bardzo atrakcyjne i kazdy chce miec sypialnię z widokiem na fale.. A potem ma płacz i zgrzytanie zębów. I pretensje do Dorna, Szyszki (-o) i Bóg wie, kogo...
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Dość często pokazują ostatnio w tv zniszczenia spowodowane wielką wodą w Kotlinie Kłodzkiej. Żal ludzi - stracili wszystko.

Oczywiście natychmiast nasuwają się myśli, czy można było tego uniknąć? W tym także myśli o opanowaniu rzek, o zrobieniu większych zbiornikόw, podwyższeniu wałόw. Tylko, że... po tych poprzednich powodziach już tak zrobiono na Kwisie, Bobrze, Kamiennej...

Trudno pogodzić się z tym, że wobec żywiołu jesteśmy bezsilni. Że nie opanujemy przyrody. Trudno przyjąć, choć trzeba, że klimat się zmienił i takie gwałtowne ulewy i powodzie zwane niegdyś „stuletnimi” będą powtarzać się nawet może i co roku. Trudno przyjąć, że lepiej po prostu nie budować w miejscach zagrożonych.

Pewnie, że trudno ludziom opuścić domy i przeprowadzić się. Ale w planach zagospodarowania przestrzennego trzeba koniecznie uwzględniać obecne, a nie niegdysiejsze, warunki i obecne - nawet już nie anomalie - a normy pogodowe. Czasem zamiast odbudowywać zniszczone domy może lepiej postawić inne, w innym, bezpieczniejszym miejscu? Czasem to może być tańsze niż budowanie zabezpieczeń, ktόre i tak nie dają gwarancji?
Z żywiołem się nie wygra, można tylko dostosować się do przyrody...
Andrzej

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Sprzęt wędkarski

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).