Right menu

Szukaj

Reklama


problemy z zanętą?

Ładowanie do wody zanęty w postaci gotowca sklepowego bez dodatków o tej porze roku wogóle chyba mija się z celem i od tego wypadałoby zacząć.

Jeśli kule wypływają na wierzch musi być bardzo duży uciąg wody w tej miejscówce chyba, że kupiłeś zanętę powierzchniową (uklejową, wzdręgową) albo poprostu jest to lekka zanęta na wody stojące. Możesz kule dociążyć żwirem lub gliną ale w obu przypadkach polecam dodanie kleju zanętowego. Możesz jeszcze próbować lepić "placki" zamiast kul żeby się nie toczyły po dnie.

Na płoć o tej porze roku zanęta powinna zawierać komponenty zwierzęce (suszona krew, ochotka, siekane rosówki, białe robaki itp.). Tanie zanęty prosto ze sklepu mają charakterystyczną kompozycję składników i dodawanie do nich czegokolwiek może okazać się niewypałem podczas gdy zanęta sama w sobie nie jest zła. Ja bym radził poszukać jakiejś mieszanki bazowej lepszej jakości ale w niewielkich ilościach (wczesną wiosną nie ma potrzeby sypać zanęty wiadrami... ba! można nieświadomie sprawić, że rybki będą omijały łowisko przenęcone) i do tego dodać robaczków, krwi itp. Z dodatkami i przynętami roślinnymi nie ma co szaleć w marcu

Jeszcze mi się przypomniało o takim składniku jak parzone płatki owsiane. Sam używam do wypełnienia i sklejenia znęty. Czasem robiły furore nawet na haku ale trzeba poćwiczyć przygotowanie płatków zwłaszcza haczykowych bo niewłaściewie przyrządzone się rozpadają. Jest to jeden z tych dodatków roślinnych, kóry może zadziałać wczesną wiosną ale uważaj żeby nie dodać za dużo bardzo silnie kleją.

Napisz jeszcze jaką metodą łowisz- może coś jeszcze Ci podpowiem.

Pozdrawiam

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

witam brac wedkarska. Łowie na sredniej rzece, dokladniej jest nią Wieprz. Na łowisku probuje necic sama zaneta kupioną w sklepie bez zadnych dodatkow. Po rozrobieniu zanety, uformowaniu kul i wrzuceniu ich to wody dostrzegam ze wiekszosc z nich wcale nie tonie, ale wyplywa na wierzch i plynie z pradem...;( co mam zrobic zeby kule opadaly na dno i zbyt szybko po nim nie przeplywaly?! Jakiej zanety uzywac i czym ja wzbogacic nastawiajac sie glownie na plocie i jazie w obecnym okresie(raczej wczesna wiosna)? i na co łowic? robaki czy przynety roslinne? nie za wczesnie na te drugie? Za wszystkie rady jako niezbyt doswiadczony wedkarz z gory dziekuje

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Świat Druku - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).