Right menu


Rejestry połowu - Lublin

Norbert Jakubczyk

Czy mamy obowiązek (czy ma to uzasadnienie) wypełniania rejestrów połowu w styczniu, kiedy to obowiązuje całkowity zakaz zabierania pstrągów?
Pozdrawiam.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Na rzekach krainy pstrąga i lipienia ZO PZW Lublin w sezonie 2009 obowiązują następujące zasady wędkowania:
1. Przed wędkowaniem należy wpisać do rejestru połowów datę i rzekę.
2. W rejestrze należy odnotować każdą zabraną rybę, bezpośrednio po jej złowieniu.
3. Wymiar ochronny pstrąga i lipienia - 35 cm.
4. Limit dzienny pstrąga i lipienia łącznie - 2 szt.
5. Limit miesięczny pstrąga i lipienia łącznie 4 szt.
6. Obowiązują haki bezzadziorowe lub pozbawione zadziora.
7. Obowiązuje zakaz spiningowania od 1 września do 31 grudnia.
8. Obowiązuje zakaz zabierania pstrągów potokowych od 1 stycznia do 31 stycznia.
9. Obowiązuje zakaz zabierania ryb na:
a. rzece Bystrej – od mostu drogowego przy targowisku w Wąwolnicy do zapory w Iłkach.
b. rzece Bystrzycy:
1 – od brodu powyżej młyna w Kiełczewicach Górnych do mostu w Strzyżewicach i
2 - od jazu piętrzącego (elektrowni) w Osmolicach i jazu na Kosarzewce do jazu w Prawiednikach.
c. rzece Urzędówce – od źródeł do połączenia z Wyżnicą, t.j. na całej jej długości, z wyłączeniem zbiornika (piętrzenia i cofki) w Urzędowie.
Na wymienionych odcinkach zasada „no kill” obejmuje pstrągi potokowe i lipienie. Podczas wędkowania nie wolno posiadać wyżej wymienionych ryb ani przy sobie, ani w samochodzie. Po złowieniu należy je delikatnie uwolnić z haczyka i wypuścić (można zrobić zdjęcie). Zaleca się posiadanie podbieraka.

W stosunku do spraw nieuregulowanych w wymienionych punktach stosuje się regulamin amatorskiego połowu ryb.


Część z tych zasad obowiązywała na naszych wodach już wcześniej, od tego roku wprowadzamy limit miesięczny i odcinki "nk", chcemy w ten sposób dopasować odłów ryb do możliwości rzek (zapisanych zresztą w operatach rybackich) i jednocześnie zapewnić licznym amatorom kropkowanej ryby możliwość potkania z ładnym pstrągiem. Wcześniejsze zmiany (jak podwyższenie wymiaru), już zaowocowały i w tym roku zaobserwowaliśmy więcej ryb na tarle.

Andrzej

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Odzież strażacka Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).