Right menu

Szukaj

Reklama


Również dziękuję

Tomasz Płonka

Ponieważ rozmowa idzie już nie w temacie, dodaje się do moich słów inne stwierdzenia i przekręca to co mówię. A mówię zawsze dość radykalnie i nic w tym złego. Podałem pewne nieścisłości i moim zdaniem bzdury w przepisach. Napisałem że na sprzęcie muchowym wolno łowić na 2 paprochy a na spinningowym nie. Nigdzie nie napisałem, że mam zamiar łowić spinningiem okonie na 2 paprochy, nigdzie nie napisałem że pochwalam kłusowanie i że chcę by tak mozna było łowić. Jeden paproch na bocznym troku wystarcza, by dokonywać rzezi okonków przez ludzi o delikatnie mówiąc wątpliwej etyce. Ale niestery zgodnie z Rapr I też nie napisałem, że się cieszę jak widzę jak ludzie wynoszą reklamówki pełne okoni.
Dalsze spłycanie i przekręcanie moich wypowiedzi na ton że ja komuś zazdroszczę jest wynikiem albo nierozumienia słowa pisanego, albo celowym działaniem skierowanym przeciw mojej osobie a nie przeciw tezom, jakie stawiam. Dla mnie zapisy róznicujące metody ze względu na uzycie takiej a nieinnej linki są bez sensu, tak jak ograniczanie spinningistom dostępu do łowisk. To jest to samo co segragacja rasowa. Żadnych racjonalnych podstaw, tylko głupie wymysły. Może i Pan zrozumie, że mamy rok 2006 i techniki wędkarskie poszły naprzód. Łowienie jigiem na pojedynczym/podwójnym haku niczym się nie różni od stosowania muchy, co najwyżej wygodą dla niektórych wędkarzy. Proponuję wyjść poza pogląd, że człowiek jest dla systemu, bo to system powinien być dla ludzi. Co w innych krajach jest, u nas ciągle nic. Pozdrawiam.

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Tomasz Płonka

Zastanawiam się jakie przynęty mogą być używane na łowiskach dopuszczających wyłącznie metodę muchową. Teoretycznie, może to być wobler z kotwiczkami albo ripper na główce jigowej, bo RAPR mówi tak:
a/ przy łowieniu w wodach krainy ryb łososiowatych wolno posługiwać się tylko jedną wędką,
b/ wędka stosowana w metodzie muchowej musi być wyposażona w sznur muchowy i kołowrotek o szpuli ruchomej. Żyłkę wolno stosować wyłącznie do wiązania przyponów, których długość nie może przekroczyć dwukrotnej długości używanego wędziska,
c/ nie wolno stosować więcej niż dwóch sztucznych much na jednej wędce,
d/ nie wolno stosować dodatkowego zewnętrznego obciążenia linki lub przyponu. Dopuszczalne jest stosowanie linki obciążonej w jej konstrukcji,

Oczywiście nie wiem nic o skuteczności takich przynęt, ale uważam, że w miejscach gdzie dyskryminując spinningistów dopuszcza się wyłącznie metodę muchową, jesli szczególne przepisy danego łowiska nie precyzują przynęt inaczej, mogę sobie do spinningu dać kołowrotek o szpuli stałej ze sznurem np. najcieńszym z dostępnych i przezroczystym, przypon z żyłki o dwukrotnej długości wędki i normalnie łowić na spinningowe przynęty. Które mam, umiem poprowadzić i wiem jak zastosować. I dyskryminacja spinningu polegać będzie wtedy na konieczności uzycia sznura i kołowrotka muchowego. I jak przyjdzie strażnik to go mogę wysłać na drzewo bo łowię zgodnie z regulaminem.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Fundusz ETF - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).