Right menu

Szukaj

Reklama

...

Widzę, że znów straszliwe osoby nie rozumiejące Pana intencji (przeglądając Pana radosną twórczość rzeczywiście wielu spraw i tonu wypowiedzi nie rozumiem i nie tylko ja)....Stawia Pan w wielu wątkach najróżniejsze tezy i przedstawia najrózniejsze rozwiązania a spotykając opór i różne odpowiedzi stawia się Pan w roli ofiary. Wędkuję od wielu lat. W moim i nie tylko moim niestety rejonie stosowanie dwóch przyponów na jednym zestawie spinningowym przyczyniło się do masakry okoni Jeżeli coś poprzekręcałem to przepraszam, ale tak własnie odbieram Pana teksty. Nikt Panu nie każe wędkować. Taka jest prawda. Szukanie dziury w całym w Pana charakterystyczny już sposób potrafi wytrącić z równowagi. Jestem spokojnym człowiekiem i nie szukam wrogów ale jeśli Pan posądza mnie o rasizm i wypaczanie słów oraz inne żenujace Pana teksty to niech się Panzastanowi zanim cos Pan napisze a nie udaje potem ofiery nagonki która sam Pan stosuje w wielu watkach. "Dla mnie zapisy róznicujące metody ze względu na uzycie takiej a nieinnej linki są bez sensu, tak jak ograniczanie spinningistom dostępu do łowisk. To jest to samo co segragacja rasowa. Żadnych racjonalnych podstaw, tylko głupie wymysły. Może i Pan zrozumie, że mamy rok 2006 i techniki wędkarskie poszły naprzód. Łowienie jigiem na pojedynczym/podwójnym haku niczym się nie różni od stosowania muchy, co najwyżej wygodą dla niektórych wędkarzy. Proponuję wyjść poza pogląd, że człowiek jest dla systemu, bo to system powinien być dla ludzi. Co w innych krajach jest, u nas ciągle nic. Pozdrawiam.". Poza tym inne kraje inne podwórko, a ja wolałbym zebyśmy za przeproszeniem nie srali po prostu na swoje to nie będziemy szukać porządku u innych. Pozdrawiam Pana i życzę udanych połowów zgodnych z przepisami czy Panu pasują takowe czy nie, a jeśli nie pasują to można chyba je zmienić w formalny sposób, a nie żalić się, atakować i potem udawać ofiarę i zaczynac nowy kontrowersyjny wątek. Osoby o takim podejściu spotykam nad wodą. Dużo pretensji, dużo hałasu... Ludzie my wybieramy ludzi którzy tworza przepisy i którzy mają wpływ na ich tworzenie. Zacznijmy od dołu, a nie rzucajmy przykładami błędów u góry bo sami ich tam wepchaliśmy. Sam kontroluję nad wodą, sam tez wedkuję i po prostu tego typu działania sensu dużego nie mają bo to nie działania tylko "bicie piany". Z poważaniem (lekko wzburzony)
T.Roj

Ps: Miałem już nie pisać ale po prostu Pana postawa jako człowieka i jako wędkarza jest dla mnie niezrozumiała a wciskanie mi nie moich wypowiedzi w usta i zarzucanie mi samemu takich działań, a następnie uzalanie nad sobą to bezczelność ! Niech Pan przejrzy swoje posty jakie do tej pory Pan pisał i zestawi je razem. Ja działam w zakresie ochrony wód nie tylko na portalach tworząc nowe watki, upominając, zadając pytania lub udzielając odpowiedzi. Do tego to hasło "siaty won"...pewno...najlepiej..siaty będą niepotrzebne jak nad wodę ruszy rzesza ludzi czeszących wodę zestawami skutecznymi i to jak..ojj bardzo skutecznymi Tak trzymać..a wyniki takich działań bedą nader smutne. Przepraszam inne osoby, które mogą poczuć się tonem moich wypowiedzi urażone. Po prostu nie cierpie takiego typu zachowań ponieważ zamiast pomagać robią więcej szkody. Wędkarstwo tak ale nie za każda cenę. Zawsze powtarzam, że to my mamy decydować o naszych pasjach, a nie one nami bo to nigdy nie prowadzilo do niczego dobrego.
Tom
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Tomasz Płonka

Zastanawiam się jakie przynęty mogą być używane na łowiskach dopuszczających wyłącznie metodę muchową. Teoretycznie, może to być wobler z kotwiczkami albo ripper na główce jigowej, bo RAPR mówi tak:
a/ przy łowieniu w wodach krainy ryb łososiowatych wolno posługiwać się tylko jedną wędką,
b/ wędka stosowana w metodzie muchowej musi być wyposażona w sznur muchowy i kołowrotek o szpuli ruchomej. Żyłkę wolno stosować wyłącznie do wiązania przyponów, których długość nie może przekroczyć dwukrotnej długości używanego wędziska,
c/ nie wolno stosować więcej niż dwóch sztucznych much na jednej wędce,
d/ nie wolno stosować dodatkowego zewnętrznego obciążenia linki lub przyponu. Dopuszczalne jest stosowanie linki obciążonej w jej konstrukcji,

Oczywiście nie wiem nic o skuteczności takich przynęt, ale uważam, że w miejscach gdzie dyskryminując spinningistów dopuszcza się wyłącznie metodę muchową, jesli szczególne przepisy danego łowiska nie precyzują przynęt inaczej, mogę sobie do spinningu dać kołowrotek o szpuli stałej ze sznurem np. najcieńszym z dostępnych i przezroczystym, przypon z żyłki o dwukrotnej długości wędki i normalnie łowić na spinningowe przynęty. Które mam, umiem poprowadzić i wiem jak zastosować. I dyskryminacja spinningu polegać będzie wtedy na konieczności uzycia sznura i kołowrotka muchowego. I jak przyjdzie strażnik to go mogę wysłać na drzewo bo łowię zgodnie z regulaminem.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Open source ERP i CRM - Odoo (dawniej OpenERP)

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).