re kołowrotek

Witam.
Z tego co się nauczyłem o kręciołach to przedewszystkim hamulec grubo niżej niż zrywność rzyłki nie zmęczysz tak tarcz a i łorzysko ślizgowe w kabłąku podziała dłużej. Jak jusz masz coś rwać to w ogule nie na kołowrotku zawiń rzyłke nad kołowrotkiem na kawałek patyka i ciągnij płynnie trzymając wędzisko na wpros zaczepu jak puści to puści jak sie urwie to trudno a kręcioł w ogule nie ucierpi Co do konserwacji zależy jakie masz smarowanie jeśli smar stały to używam rowerowych smarów grafitowych shimano zą rewelacyjne i przystosowane do prac pod dużo większym obciążeniem niż kołowrotki, sprawdzają sie idealnie. Jak olejowe to poszukaj oleju firmy jakiej masz kołowrotek.Powinni mieć dedykowany do tego. Poza tym nie rozbierać, niekłaść w piach i nie używać detergentów. Luzuj całkowicie hamulec po łowieniu niech sie sprężyna dociskowa nie męczy i hiba tyle.Trzymaj w pokrowcu. Szpule (zapasowe)zabespieczaj w transporcie ja swoje nosze w skarpetkach Powinno podziałać a sprzęt służyć długo i bezawaryjnie. Acha. Kabłąk zawsze zamykaj ręką a nie obrotem korbki (na poczatku wkurza ale jak wejdzie w nawyk to niema problemu.).Jeszcze raz pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: symbole ostrzegawcze i zasady znakowania odzieży

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).