Drogi Darku

Tak jeśli masz młynek za tysiaka to faktycznie możesz się ograniczyć do kapieli w letniej wodzie...ale czy w przypadku gorszych modeli to wystarczy...no nie wiem...ja to mam kurde ręke do psucia wszystkiego w tym kołowrotków...zbierałem długo na dobrą maszynkę i w końcu kupiłem Daiwe Caldie...4000 no kurde jak mi w sklepie zachwalali ten model to szok...trzy łowinia w lejącym deszczu i Daiwa zaczęła chodzić jak ruska kosiarka mechaniczna...jak nią łowiłem to grunciarzom na drugim brzegu Warty ćmiki z gęb wypadały...he he śmiać mi się chce ak sobie to przypomnę...w każdym razie dupa...kręcioł jest od miesiąca w serwisie i nie wiem co wymyślą...innym razem kupilem Shimano Symetrie...kurde jaką ten kołowrotek ma kulturę pracy to chyba nawet Stella się chowa...chodzi jak w roztopionym masełku...ale nie jest zbyt mocny...w rzece woblerki do 8-10g i to takie lekko pracujące...inaczej po roku stanie się wam to samo co mi...czyli bzdink! Moim zdaniem warto jakoś zabezpieczać kręciolek po całorocznym łowieniu..parę kropelek oliwki nie zaszkodzi...a czekać aż zacznie żęzić jak moja Daiwa to nie polecam...
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).