Kropelki oliwki

Dariusz Żbikowski

Nie w tym rzecz, czy kołowrotek jest drogi czy tani. Problem polega na czymś innym. Po pierwsze większość współczesnych łożysk jest "samosmarująca". Kapanie ZŁĄ oliwką (a nie wiemy która jest ok dla danego modelu) może się tym łóżyskom nie przysłużyć. W przypadku, gdy na dokładkę rozbieramy kołowrotek aby dokonac tego smarowania to możemy być pewni, że TAK SAMO go nie złożymy. Wytarte obecnie tryby przestaną do siebie "pasować" i uszkodzenia będą się poszerzały. To samo dotyczy sprężyn. Raz naciągnięte nie lubią być odkształcane.

Pozostaje zatem .... smarowanie rączki .. ale z tym też mam wątpliwości. Na ogół to przecież plastik i smarowania niezbyt lubi (wyrobi się dwa razy szybciej). Ja, kiedy rączka zaczyna skrzypieć zwykle zanurzam kołowrotek w wodzie. I tylko tyle!

Byćoże są to tylko moje doświadczenia. Jednak taka rzeczywistość wynika z MEJ praktyki - a to juz ładnych parę dziesiątek lat

Pozdrawiam,
Darek

---
Admin jest zawsze górą

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).