Oliwki

Dariusz Żbikowski

Jeśli dodana jest oliwka i instrukcja wskazuje miejsce smarowania - to .... smaruj
Jak nie jest dołączona ... NIE smaruj - bo to nie jest wymagana operacja!!!
Zwróć uwagę, że zachodnie instrukcje są wręcz łopatologiczne, typu "w tej pralce kotów prać nie wolno!!!"
Innymi słowy jeśli coś NALEŻY robić to będzie o tym w instrukcji.

PS1. Smarowanie WD-4 - to jakiś obłęd!!!
PS2. Użyj ew. do rączki silikonu o nazwie "Silol", tego od much, aptecznego. On jest "obojętny" dla plastiku.
PS3. Warto uświadomić sobie również, co np. znaczy w obecnych czasach stwierdzenie, że to urządzenie ma np. 3 lata gwarancji. Znaczy to mniej więcej tyle, że inżynier projektant (materiałowiec) otrzymał następującą instrukcję od szefa: Proszę zaprojektować kołowrtoek o 3 letniej gwarancji, 4 roku WINIEN się rozpaść!. W obecnych czasach to nie jest skommplikowane zadanie!

Pozdrawiam,
Darek

---
Admin jest zawsze górą

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: GetSimple

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).