Right menu


Bierność jako imperatyw.

Ryszard Siejakowski

Tomku, US jak zapewne wiesz działa w oparciu o ordynacje podatkową i kodeks karno skarbowy. Są uszczuplenia w podatkach, wystawia się tytuł z wezwaniem do zapłaty do dnia tego i tego. Nie ma siana, przychodzi smutny pan, zwany komornikiem i zajmuje wszystko co ma jakąkolwiek wartość a trochę jeszcze tego jest w stowarzyszeniu, bo milicjanci i kowalszczyzna nie zdążyła jeszcze sprzedać. Chociaż przymierzają się aby opchnąć Łopusznę. Teraz zamiast tradycji związanych z KTR przekształconego później w Związek Sportowych Towarzystw Wędkarskich, będzie nowa świecka tradycja, której symbolem będzie pała milicyjna, szamerowana srebrem, złotem i macica perłową. Na rękojeści złoty sierp i młot, a na całej długości narzędzia zwanego przedłużeniem konstytucji, napis "wieczna chwała bohaterom, utrwalaczom władzy ludowej" i rzymskie cyfry XX. I tak sobie Tomku myslę, że Choynowski czy Wyganowski, to się w grobie przewracają, gdy widza co ta banda wyczynia z polskimi wodami. Zapewne w grobie przewraca się równiez mój były Prezes i wielki wędkarz, który uczył mnie szacunku do ryb i wprowadzał w cudowny świat wędkarstwa.
Staliśmy sie bierni pod każdym względem. Przestaliśmy się łudzić, że może się cokolwiek zmienić. Ja już jestem za stary na rewolucję i pewnie zdrowotnie bym tego nie wytrzymał a młodsza generacja, stała się zbyt gnuśna i wygodna aby czegoś dokonać. I tak mielimy się w tym maglu bezradności, cwaniactwa, knajactwa. Patrzę z przerażeniem na moja ukochaną Wartę, mając świadomość, że rzeka umiera. Bo rzeka bez ryb, chociażby nie wiem jaka była czysta, to rzeka martwa. Zbieram materiał do artykułu gdzie na podstawie oficjalnych dokumentów stowarzyszenia, wykażę grabieżczą politykę PZW i całkowitą obojętność RZGW. W mej ocenie te dane porażają.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Ryszard Siejakowski

Wychodzi na to, że tak. Stowarzyszenie nagminnie łamało prawo i kto wie, czy Minister Finasów nie upomni się o niezapłacony podatek od darowizny. Ustawa o stowarzyszeniach, nie dopuszcza takiej możliwości aby organy terenowe ustałały składki. A z takimi działaniami mieliśmy do czynienia przez kilka dobrych lat, kiedy to Okręgi ustalały autonomicznie wysokość stawki na tzw zarybianie i ochronę wód. W Statucie PZW jest ewidentna luka, gdyż w § 30 Statutu, Zarząd Główny może tylko ustalać wysokość składki członkowskiej i wpisowego. W § 46 pkt8 jest zapis: uchwalanie składek okręgowych;co jest sprzeczne z Ustawą o stowarzyszeniach, gdyż takie prawo ma tylko tzw organ krajowy. Należy więc traktować wpłaty z tytułu składki na zarybianie i ochronę wód, dodatkowe opłaty z tytułu połowu z łodzi, czy dodatkowej opłaty za spinning jako darowizny i odprowadzic do fiskusa należny z tego tytułu podatek tak jak od osoby trzeciej.
Kolejny raz sie okazuje, że zarówno milicjanci jak i kowalszczyzna na przepisach prawa zna sie jak świnia na podboju kosmosu. Jednym słowem mamy niezły pasztet, zafundowany nam przez nieudolne władze stowarzyszenia.
A ryb w polskich wodach z roku na rok jest coraz mniej. Bo przecież nie chodzi o to aby wody były rybne, najwazniejszym jest to, że na czele PZW jest milicjant a jego najwierniejszy sługa jest v-ce preziem jakiś tam muchołapów. I o to chodzi, o to chodzi.
PS. Ciekawe jak to sieroctwo rozwiąże problem tzw dobrowolnych opłat na rzecz Koła. To też jest przecież faktycznie darowizna. Ale się tałatajstwo pogubiło w finansach. Tylko pogratulować.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Wędkarskie stowarzyszenie o ideach nieco odmiennych od promowanych przez PZW. Szczególnie uważnie przeczytaj zatem nagłówek tej strony: Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów . Szybko zrozumiesz różnicę i kto wie, może się do niego przyłączysz.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).