Right menu

Szukaj

Reklama


PZW czyli .......

Ryszard Siejakowski

Pamietacie jak swego czasu niejaki Leszek Moczulski odszyfrował skrót PZPR. Teraz macie okazje odszyfrować co oznacza skrót PZW, bo jedno jest pewne. Nie oznacza Polski Związek Wędkarski. Na mój gust mozna to odszyfrować jako Patologia, Zwyrodnienie, Wydrwigrosze. To socjalistyczno-komunistyczne stowarzyszenie jakim jest PZW, to szczególnie urodzajna niwa gdzie patologie mogą się rozwijac wspaniale i sie rozwijają. Przykłady z kilku ostatnich lat. Sobiepaństwo w ZO Nowy Sącz, granda w sprawie Jeziorska pomiędzy ZO Poznań, ZO Sieradz, ZO Łódź przy współudziale ZG. Chryja pomiędzy ZO Toruń a ZO Bydgoszcz na dzierzawę Wisły, kompromitacja ZO Łomża, potężny smród w ZO Poznań i czesanie stowarzyszeniowej kasy przez zaradnego Prezesa i Dyrektora Biura. O zgniliźnie moralnej w samej centrali stowarzyszeniowej lepiej nie mówić. Tam się skumulowało to wszystko co złe, jak Polska długa i szeroka. Tam utrwalacze władzy ludowej podali sobie ręce z kowalszczyzną i przyprawiaja wędkarzom rogi aż miło. Jeszcze troche i zamiast mówić wędkarz, trzeba będzie o sobie mówic palant albo dupek. I nie ma się co oszukiwać szanowni koledzy i koleżanki albo koleżanki i koledzy aby nikogo nie urazić kolejnością. To My wszyscy jak Polska od Buga po Odrę i od Morza po Tatry, troskliwie pielęgnujemy tą hydrę z objawami posocznicy i wrzodzienicy. To My corocznie oddając dobrowolnie daninę, podtrzymujemy finansowym respiratorem nie tylko trupy ale i zombie, które chmarą obsiadły istotne funkcje w stowarzyszeniu i śmieją sie nam prosto w twarz, nabijając się z naszej głupoty i łatwowierności. A przecież wystarczy tylko odłączyc tą kroplówkę, zwana składką członkowska aby różnego rodzaju męty, z nieciekawą przeszłościa zaczęły wyć ze strachu. Do chóru zapewne dołączy tez kowalszczyzna i będziemy mieli stado wyjców. Chyba nadszedł już czas aby dać kopa w dupę. Zyskaja na tym polskie wody i zyskamy My
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Toruński PZW wygrał konkursy na kilka prestiżowych akwenów wodnych, między innymi Wisła 3 (od Górska do mostu w Świeciu) i Wisła 4 (od Świecia za Grudziądz), a także na najbardziej atrakcyjny odcinek Drwęcy.

W konkursie ofert bierze się pod uwagę kilka czynników, do najważniejszych należy kwota za dzierżawę, a także optymalny dla wód plan zarybiania.

PZW wygrał zdecydowanie i zgodnie z podpisaną umową zaczął wpuszczać do Wisły i Drwęcy narybek troci i łososia. Problem w tym, że wody przejęte przez torunian objęte są programem "Zarybianie polskich obszarów morskich" koordynowanym przez Instytut Rybactwa Śródlądowego, na które idą spore dotacje z budżetu. Tylko w bieżącym roku Instytut otrzymał 4,7 miliona zł, a w przyszłym kwota ta wzrośnie do 5,5 miliona.

- Ryby wpuszczane były do wszystkich rzek pomorskich, ale najwięcej do Drwęcy, bo w tym miejscu uzyskujemy najlepsze wyniki, co wiemy dzięki znakowaniu ryb - mówi prof. Ryszard Bartel, odpowiedzialny za realizacje programu w IRS.

PZW wziął udział w programie wpuszczając do rzek narybek finansowany przez IRS, ale przedstawił go jednocześnie jako realizację swoich zobowiązań wobec Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Tymczasem Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi jasno precyzuje, że zarybienia z państwowej kasy nie wolno traktować jako inwestycji wynikającej z umowy.

Najprawdopodobniej wędkarze, którzy całymi autokarami pojawiają się w okolicach Lubicza po pierwszym stycznia, będą wykupywali pozwolenia bezpośrednio od RZGW w Gdańsku.

Nie ma pewności, czy ważne są dotychczasowe pozwolenia wystawiane przez PZW.Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Łowiska

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).