Dunajec

No to faktycznie dziwna sprawa. Przecież to RZGW Kraków jest zarządcą rzeki Dunajec. I to z jego inicjatywy opracowano zasady dobrych praktyk w utrzymaniu rzek i potoków górskich.
http://www.k...id=212&Itemid=2
Poza tym Dyrektor RZGW w Krakowie zakazał budowy stopni wodnych. Dopuszczone są do realizacji wyłącznie tzw. rampy o pochyleniu conajmniej 1:15.
A tu taka inwestycja. Zaburzenie ciągłości ekologicznej rzeki.
To aż się wieżyć nie chce. To działanie jest sprzeczne z Ramową Dyurektywą wodną.
http://www.m...ktywa_wodna.pdf
Rzekla musi być drożna dla ryb zgodnie z obowiązuyjącym prawem wodnym.
Radzę tą sprawę wyjaśnic z RZGW Kraków


Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8433

Koledzy pragnę Was poinformowac ze na rzece Dunajec w miejscowosci Sieciechowice zostaja wykupywane grunty pod budowe pierwszego z czterech stopni wodnych na Dunajcu.Przewidziane jest podniesienie poziomu wody o dwa metry od obecnego i spowolnienie przepływu wody co odbije sie na rybostanie i naturalnych tarliskach ryb.Dunajec przegrodzony juz trzema duzymi zaporami zostanie dobity a takze zniweczone programy reintrodukcji swinki,certy nie mowiac juz o duzych programach zarybiania Dunajca łososiem i trocia z funduszy UE jak i okregu Nowy Sacz i Tarnow
Drodzy Koledzy Prosze was o pomoc zwykłych wedkarzy,kluby i organizacje ekologiczne o podjecie walki w obronie Dunajca i pokazania lokalnym wladza ze budowa stopni jest bledem,ze jest wielu ludzi z calego kraju zainteresowanych i dbajacych o to by rzeki przestaly byc kaleczone i niszczone w interesie garstki ludzi czerpiacych z tego zyski.Wszystkich zainteresowanych i chcacych pomoc prosze o kontakt tel 600 368 388 udziele wszelkich informacji podam w najblizszym czasie meile instytucji na ktore mozecie wysyłac z protestem.Prosze takze o wszelkie rady i sposoby jak najsuteczniej sie przeciwstawic tej budowie zwłaszcza organizacje ekologiczne Pozdrawiam Roland

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Tworzenie systemów CMS (Content Management System) oraz CRM (Customer Relationship Management) to jedna z podstawowych działalności i specjalności firmy Krokus SP. z o.o. Specjalizujemy się we wdrożeniach CRM i ERP Odoo czyli systemów interetowych zarządzania zarówno cała firmą, jej relacjami z klientami, jak i treścią stron.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).