Moja subiektywna ocena.

Ryszard Siejakowski

Nie znam pana Bartla. Wiem, że swego czasu okrzyknieto go guru polskich ichtiologów i stał sie pomnikowa postacia dla ludzi pokroju Nyk, Grabowski czy Kustusz. Można to spuentować, jakie towarzycho taki i idol. Wiem jedno, że program restytucji łososia w Polsce legł w gruzach i zamiast zdrowej i licznej populacji łososia, mamy nieliczną populację, skażoną wrzodzienicą. Oczywiście kolega Nyk juz znalazł sprawcę wrzodzienicy. To rolnicy, którzy używaja polepszaczy ziemi. To, że problem z wrzodzienicą wystepuje przede wszystkim w osrodkach hodowlanych, juz do kolegi Nyka nie dociera. Nie będzie przeciez srał we własne gniazdo, które i tak jest wystarczająco zasrane. A swoja droga ciekawe, że wrzodzienica, choroba charakterystyczna dla łososiowatych, z taką zapalczywościa atakuje łososie a dużo mniej trocie. Panowie ichtiolodzy od siedmiu boleści, po to Stwórca dał Wam rozum by z niego korzystać. Czyżby naturalne tarło troci było swego rodzaju remedium na choróbsko gnębiące polskie ryby łososiowate. Na temat bezmyślności techniki zarybiania łososioswatymi już mi się pisac nie chcę. Jedno jest pewne, na programie restytucji łososia najlepiej zarobili panowie ichtiolodzy i właściciele ośrodkółw zarybieniowych. A to, że łososia nie ma w polskich wodach, to wina chłopów, wędkarzy, cyklistów i mieszkańców archipelagu Tonga.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2071

Liczba listów: 8435

Tomasz Płonka

Pewien ichtiolog nazwiskiem Bartel, w krótkim wywiadzie dla WW podziela poglądy pana Kustusza, że w ogóle to on jest przeciwny wypuszczaniu złowionych ryb, nazywając to łowieniem "metodą no kill". W/g tego człowieka, "celem wędkarstwa jest złowienie ryby a nie jej kaleczenie". Ja wiem, że taki pan Bartel może być ignorantem i kompletnie nie wiedzieć co to jest wędkarstwo, będąc naczelnym ichtiowykształciuchem od prostytucji łososi i produkcji troci handlowej.
Tylko po co z takimi robić wywiady i wypisywać takie brednie w gazecie wędkarskiej? No dobra, nie wędkarskiej, tylko tubie propagandowej WW. Pewnie ZG robi medialny młyn, że niby zmiana RAPR (Regulamin Amatorskiego Przetwórstwa Ryb) nie jest potrzebna......

Pan Bartel martwi się, że przy dużej presji wędkarze wyłowią łososie i trocie. Pan Bartel nie wie, że tych ryb wędkarze łowią tylko kilkaset sztuk rocznie, wszcyscy cuzamen. Pan Bartel produkuje mięsko dla rybaków i nabija kasę producentom smoltów, no to się martwi że ci rybacy nie złowią RÓWNIEŻ tych dwóch - trzech ton ryb rocznie, które wyławiają wędkarze.

Mając takich ichtiologów, dziennikarzy, władze PZW, którzy na prawdę nie wiedzą co to jest wędkarstwo, którzy tytuły zawdzięczają pewnie zdobyczom nauki radzieckiej, nigdy nie doczekamy żadnej normalności....

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ubrania strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).