Right menu

Szukaj

Reklama


Zimą

Muszę sprawdzić, czy nie mamy tej samej żony Opis się zgadza

Całą zimę łowię - głównie spławik i lekki piker. Różnica taka, że delikatniej i gdzie indziej, niż latem. Ryby szukają teraz spokoju - zaszywają się w głębszych miejscach o spokojnym nurcie. Jeśli pikeruję, to w głębokich dołach między główkami. Na spławik wybieram raczej odnogi mające połączenie z rzeką lub spowolnienia nurtu przy samej burcie brzegowej - za kępką trawy lub krzaczkiem. Na wyniki nie narzekam, choć nie osiągam takich jak w cieplejsze miesiące. Przede wszystkim biorą płotki, okonie i sapy, zdarzają sie również jelce, klenie, jazie, leszcze, kiełbie, krąpie i oczywiście jazgarze. Nęci się skromniej niż latem, na haczyk ochotka lub pinka (jak biorą jazgarze o ochotce zapomnij). Z pewnością warto popróbować, przy odrobinie szczęścia można się nieźle pobawić.

Ale również nie mogę doczekać się tych paru centymetrów lodu...
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam wszystkich,

Kłopoty z szefową... koeżanka-małżonka nie podziela mojej pasji a najgorsze jest to, że ani grama lodu... Pozostała mi Odra (mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu) tylko poradzcie mi: czy jest sens ryzykując zdrowie (mały problem), dobre stosunki z żoną (duuży problem) wyciągać nos na zamieć, wiatr, śnieg i deszcz i biczować z nadzieją na sandacza (grudzień) ano a co potem?????
p.s. a lodu wciąż brak....

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Tu porozmawiasz na każdy temat dotyczący pięknego wędkarskiego hobby. Forum wędkarskie to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami, to także kopalnia wiedzy o tym sporcie.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).