Right menu

Szukaj

Reklama


Sprawa nie będzie prosta

Ja mam pomysł jak mozna spróbować zawalczyć o tą śliczną rzekę.
Mamy prawo Unijne, mamy prawo krajowe, mamy porozumienia i urozmaite ustalenie, tylko ,ze nasi "kochani" biurokraci i decydenci, którzy byćmoże Wieprz znaja tylko z mapy często gęsto gdzies mają to co w prawie piszczy, ale jest jedna rzecz której urzedasy boją się jak ognia - publicznego obnażenia ich głupoty, nieuczciwości i prywacizny. Była tu mowa że wybory się zbliżają, napewno taki negatywny rozgłos nie będzie na rękę zadnemu urzędasowi. A jakby tak sprawą zainteresować Janusza Weissa a na spotkaniu z "miejscową ludnością" pojawiła się ekipa z TV.
Co kooledzy wędkarze na to?

pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Dowiedziałem się właśnie, że melioranci szykują zamach na ten najbardziej owocujący dużymi pstrągami odcinek Wieprza. Oczywiście "na prośbę miejscowej ludności".
Na dniach ma się odbyć spotkanie, na którym reprezentanci miejscowej ludności mają prosić meliorantów o tzw. udrożnienie Wieprza. Wszystko cichcem, na szybko, w porze urlopowej, by jak już się zaczną jakieś protesty, było za późno.
A dzieje się to w czasie, gdy kolejni mininstrowie środowiska zapewnili organizacje przyrodnicze o odstąpieniu od takich praktyk. W czasie, gdy światlejsi inżynierowie hydrotechnicy piszą opracowania, w których dowodzą jaka to korzyść dla zachowania rzeki wynika z leżących w niej drzew. W czasie, gdy Polska jest już częścią UE i obowiązuje nas (nie tylko na papierze) unijna Ramowa Dyrektywa Wodna. W czsie, gdy jednym z priorytetowych zadań Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej jest utrzymanie dobrego stanu ekologicznego wód. W czasie, gdy po kolejnych spotkaniach w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jesienią ubiegłego roku Inpektor Lubelskiego RZGW publicznie powiedział, że nie są przewidywane żadne prace udrożnieniowe na Wieprzu.
Ale jak tzw. "ludność" poprosi...
A pewnie poprosi, jak się ją poprosi...
Bo Wieprz wiadomo groźny a bezpieczeństwo ważniejsze niż przyroda. Co tam pstrągi, bobry, wydry, zimorodki, co tam Roztoczański Park Narodowy i jego otulina.

Kto był nad Wieprzem w okolicach Karsnobrodu, Guciowa, Zwierzyńca wie, jak bardzo trzeba to zagrożenie powodzią naciągać.
[-----] nie będę pisał słow nieprzyzwoitych.
Andrzej

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Aukcje wędkarskie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).