RZGW, a nie PZW

Chciałbym nieśmiało zauważyć, ze rzeki zostały podzielone na obwody rybackie przez Dyrektorów Regionalnych Zarządów Wodnych, a nie przez PZW. PZW (a w zasadzie Okręgi) dzierżawią całe obwody, które - w drodze przetargu - wygrałty..
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Przyjmijmy, hipotetycznie rzecz jasna, że mieszkam sobie nad prawym brzegiem Królowej rzek. Jestem zapalonym wędkarzem i nie muszę wsiadać do auta,żeby znależć się na łowisku. Powiem więcej - gdybym się postarał to z dachu stodoły niejedną rybę bym upolował. Oczywiście jestem wędkarzem zrzeszonym w jednym, jedynie słusznym, niepodzielnym (?) , namaszczonym Polskim Związku Wędkarskim. Gospodarzem i opiekunem wszystkiego "cieknącego", w co wolno nam (jeszcze) włożyć wędkę. Według statusu mam prawo łowić na wszystkich wodach, którymi niniejszy zawiaduje. Hola, hola! Akurat! Okręg Tarnów nie podpisał umowy z Okręgiem Kielce. I aż się chce napisać gdzie oba Jaśnie Okręgi mają nas wędkarzy. Może należałoby w takim razie zmienić statut PZW ?
A może "ryba psuje się od głowy"? Coś mi się tak wydaje. Wisła miast połączyć szeregi wędkarzy, teraz będzie dzielić. Tarnowianie ( skąd inąd przyzwoici ludzie ), mają powierzony swej pieczy odcinek Wisły. Zarybiają, czyszczą, pielęgnują i pilnują ode złego. A wam Kielczanom wara !!! Dacie po stówie to pozwolimy na łowy.Wyobrażcie sobie, na ten przykład, Warszawiacy. Lewobrzeżna łowi za stówkę, a ci z drugiej strony jak chcą pomoczyć, to już za dwieście. Paranoja! Już widzę kontrolowanie, a póżniej egzekwowanie tej durnoty. Rzeka to nie grajdoł. Od gór, aż do morza
i z powrotem ryby migrują, przemieszczają się. Zarybi Tarnów, a złowi Toruń.Póki Okręgi się dogadywały to jakoś to było. A teraz? Teraz, to chyba na górze kogoś r...m opuścił? Słyszycie? Jak na jednym, wiślanym moście spotkają się dwie ekipy wędkarzy z przeciwległych brzegów, to nie skończy się na piwie w przydrożnym barze, tylko... Jak ja się cieszę, że te wszystkie stanowiska nie są dożywotnie! W Polskim Związku Wędkarskim również !!!

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Blog o wszystkim maam.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).