Right menu

Szukaj

Reklama


A czy zasługuje na poważne traktowanie?

No sam powiedz )

Weź choćby ten fragment:
".....dzierżawcy muszą wywiązać się z nałożonych na nich obowiązków w zakresie gospodarki rybackiej...
dotąd to prawda, muszą.

...a więc odłowów gospodarczych...
Właśnie! Tu go mamy.
A kto takowe narzucił? RZGW? Państwo???
Nie żyjemy w czasach Edwarda, choć być może ktoś jeszcze tego nie zauważył ) Nikt na dzierżawcach NIE WYMUSZA ODŁOWÓW. Obowiązek dostarczania ryb na rynek to odległa przeszłość. To jest sprawa dzierżawców, co zadeklarowali w umowie!

...tam gdzie są do tego warunki, redukcyjnych, selekcyjnych, kontrolnych...
Bzdury. Nie tam gdzie są warunki, ale tam, gdzie wymaga tego utrzymanie równowagi. Kontrolny odłów, to znowu inna sprawa, chodzi o sprawdzenie, co jest w wodzie, więc nie tam, gdzie są warunki. Ryby z odłowu kontrolnego wcale nie muszą zostać zabrane, wracają z powrotem. Te redukcyjne czy selekcyjne odłowy, to też wyjątek, a nie reguła.

...oraz zarybień określonymi dla danego obwodu gatunkami ryb...
To prawda, i dobrze, że jest ten wymóg )

...i to pod rygorem zerwania umowy i odebrania wód na rzecz lepszego gospodarza rybackiego..."
To też dobrze, bo dla nas wszystkich lepiej, kiedy gospodarzyć będzie ten lepszy )

Przypominam, że nikt nie zmuszał nikogo do takiego a nie innego zapisu w umowie. Trzeba było myśleć, zanim się coś napisało i podpisało. Myśleć o wędkarzach, w końcu bądź co bądź chlebodawcach )

Umowy zresztą mogą być negocjowane, korygowane, można sporządzać aneksy. Nie są czymś ustalonym raz na zawsze do końca świata. Tylko trzeba chcieć się określić, po czyjej się jest stronie: wędkarzy czy rybożerców?

Andrzej
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Tomasz Płonka

Wyczytałem propozycję, aby wpisywać do rejestrów więcej ryb niż się bierze. Ba, nawet wpisywać w rejestr dni kiedy nie jestesmy na rybach i wpisywać komplet zabranych ryb. Wtedy odłów wędkarski się zwiekszy i nie wrócą siaty na żadne wody. Wtedy pan Rzecznik nie będzie mógł powiedzieć, że muszą dołowić siatami do wysokości planowanego odłowu w operatach. Wtedy wypełni się luka po kłusolach i tych co nie wpisują a zabierają.
Może więc nalezy promować wpisywanie "od czapy" do momentu aż nasze Narządy ruszą łepetyną ?
Ja sobie wezmę rejestr dla mojego okręgu i wpiszę tam 200 szczupaków i 300 sandaczy. Ciekawe ...

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Seria wędzisk St.Croix doczekała się zupełnie nowej odsłony! Zobacz, co nowego u dystrubutora St.Croix w Polsce, w sklepie firmy Żbik Sp. z o.o. Blanki zostały unowocześnione technologicznie a także zyskały zupełnie nowy design.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).