Rzetelne zrozumiałe prawo, czy Kałach?

Nawiązując do poprzedniego tekstu, siedzę, i sobie myślę o ustawie o rybactwie śródlądowym, link: http://ompzw...usoryb.html#nav

Popatrz Ryszardzie na art. Art. 22. 1. Tworzy się Państwową Straż Rybacką. Popatrz, jakie strażnicy mają uprawnienia nadane TYLKO przecież przez wojewodę art. 23 i następne.
Popatrzmy dalej. Art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazie zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczna lub uprawnionych do rybactwa.
1a. Regulamin Społecznej Straży Rybackiej uchwala rada powiatu.

Czyli mamy już zatem grupy terrorystyczne zalegalizowane przez urzędników najniższego szczebla?

Przecież Policja nie ma takich uprawnień, a jeśli już, to na wniosek prokuratora, czyli działa tutaj jakaś kontrola Policji przez nieuzasadnionym działaniem pojedynczych funkcjonariuszy.

Od 2011 roku wprowadzono ustawowo kary za brud na łowisku i brak wpisu w rejestrze. Jak to się ma do ustawy zasadniczej (Konstytucji), gdzie nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Podobnie jak Wędkarze wczoraj, tak i ja nie mam zamiaru sprzątać w czynie społecznym po brudasach, nie mam zamiaru wypełniać rejestru za darmo, gdyż nie podpisałem z zarządem PZW żadnej umowy na pracę na jego rzecz.
Pracę darmową można wykonywać ale tylko za zgodą zainteresowanego. Ja się nie zgadzam na pracę za darmo na rzecz PZW (podkreślam, chyba, że sam tak zdecyduję).

Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne (…).
Wojewoda, w drodze zarządzenia, nadaje regulamin Państwowej Straży Rybackiej określający szczegółową organizację i sposób działania tej straży.
Regulamin Społecznej Straży Rybackiej uchwala rada powiatu z pomocą starosty. Czyli prawo najniższego rzędu ma większą moc od prawa wyższego rzędu (tutaj Konstytucji, czyli prawa najwyższego rzędu)?

Jak widzimy, starostowie, wojewodowie, strażnicy robią, co chcą, a „władze” rząd tego nie widzi, czy widzieć nie chce? A może robione jest to celowo? Przecież skłóconymi lepiej się rządzi…
Strażnicy, zamiast ścigać złodziei, ścigają i okradają Wędkarzy za brud na łowiskach i brak wpisu – nabijając portfele urzędników najniższego szczebla.

Czy doszło do szczytu prowokacji, że na siłę trzeba będzie się postawić siłą? Już nic nie wiem. Przecież to czysty zbrodniczy komunizm, czego my Wędkarze doświadczamy. Żeby nie można było spokojnie siąść nad wodą, regenerować siły, cieszyć się z hobby, tylko kur*a jeb*ana komuna – ciągle zabrania się, nie wolno, kara za to i sro.
Przecież chodzić z Kałachem na ryby by strzec swych Praw Naturalnych będzie niewygodnie…
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Ryszard Siejakowski

Dziadki dostały gifty i cieszą się jak Rusek bateryjką. Patrz tutaj: http://www.p...00/dsc_5865.jpg
Sądząc po kondycji fizycznej uczestników zebrania Prezydium ZG PZW głównymi problemami rozmów były problemy ze stolcem oraz częstotliwość puszczania wiatrów a nie kondycja polskich wód i katastroficzny poziom pogłowia ryb.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).