Right menu


Społeczna Straż Rybacka czyli hybryda po polsku.

Ryszard Siejakowski

Do SSR-ów mam stosunek ambiwalentny, identyczny jak do Straży Gminnej, ponieważ nie interesują mnie tzw ersatze. Jeśli Państwa nie stac na stworzenie służb z prawdziwego zdarzenia, to niech nie tworzy hybryd z których mozna sie co najwyżej ponabijać. SSR-y tworzy się Mirku na podstawie Art,24 Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Zapis w Ustawie ma charakter fakultatywny a nie obligatoryjny i to automatycznie stawia taki sztuczny twór na straconej pozycji. Znam przypadki gdy powołane kiedyś przez Starostę formacje SSR już nie istnieją bo skórka nie była warta wyprawki. Uprawnienia SSR-ów są praktycznie żadne i przy zorganizowanych grupach o charakterze kłusowniczym ich możliwości są równe zero jesli nie współdziałają czy to z organami Policji czy PSR. Nie mogąc stosować przymusu ustawowego, praktycznie nie są w stanie dokonać skutecznej kontroli osoby podejrzanej o dokonanie czy to przestępstwa czy występku. Jeśli kontrolowany nie wyrazi zgody to mogą mu tylko skoczyć na pukiel gdy nie towarzyszy im funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej czy PSR. Zamiast finansować nieskuteczne SSR-y, Starostwa powinny przeznaczyc środki finansowe na zintensyfikowanie działań PSR-ów czy Policji, gdyz przełoży się to na zwiększenie wykrywalności przestępstw o charakterze kłusowniczym oraz egzekwowanie adekwatnej kary przed organami sądowniczymi. O bezpieczeństwo wód powinien przede wszystkim zabiegać ich użytkownik oraz właściciel. W przypadku wód uzytkowanych przez PZW, to PZW jest zobligowane do nalezytej dbałosci o wody powierzone ich pieczy a RZGW o egzekwowanie koniecznych działań podejmowanych przez uzytkownika na rzecz ich ochrony. To co napisałem powyżej jest oczywiste ale widocznie zbyt oczywiste aby mafia milicyjno-esbecka rządząca PZW mogła to zrozumieć. I mówiąc szczerze wcale się nie dziwię, że wędkarze maja to głęboko w pompie gdyż kłania się stare powiedzenie jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. To, że wędkarzom są obojetne właściwe zachowania nad woda i prawidłowa reakcja, zawdzięczamy przede wszystkim kołtuństwu działaczy, którzy głęboko w pompie mają członków stowarzyszenia, traktując ich tylko jako płatników na rzecz nie tyle stowarzyszenia co ich prywatnym zapotrzebowaniom. Jest czymś nienaturalnym, że po ponad dwudziestu latach dokonania się przełomu w Polsce nadal róznego rodzaju męty komuszo-esbeckie mają tyle do powiedzenia czy to w PZW, PZPN-ie Spółdzielniach Mieszkaniowych czy Stowarzyszeniu Działkowców o Polskim Związku Łowieckim nie zapominając. Dopóki w naszym kraju będziemy mieli do czynienia ze scentralizowanym i hierarchicznym tworem zwanym PZW o poprawie warunków do uprawiania wędkarstwa rekreacyjnego możemy sobie tylko pomarzyć.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Ryszard Siejakowski

Dziadki dostały gifty i cieszą się jak Rusek bateryjką. Patrz tutaj: http://www.p...00/dsc_5865.jpg
Sądząc po kondycji fizycznej uczestników zebrania Prezydium ZG PZW głównymi problemami rozmów były problemy ze stolcem oraz częstotliwość puszczania wiatrów a nie kondycja polskich wód i katastroficzny poziom pogłowia ryb.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Odoo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).