Po co powołano PSR?

Ryszard Siejakowski

Kilka lat temu na forum RO aktywny był gościu podpisujący sie hornetpsr. Jak wejdziesz do archiwum RO to zapewne znajdziesz jego posty i komentarze. Polemika z nim była przyjemnością i chociaz niewiele pisał na temat zarówno swej działalności jak i PSR mozna było miedzy wierszami się wiele doczytać. Bardzo żałuję, że zniknął z forum. Mirku PSR nie jest po to aby chronic majatek jakiegos tam PZW, stowarzyszenia prywatno prawnego, którego majatek wcale nie jest taki duzy a na dodatek sukcesywnie defraudowany przez cwaniaczków czy to z ZG czy z ZO. PZW jest tylko czasowym użytkownikiem wód będących własnościa Skarbu Państwa i czasowość tego użytkowania określona jest umowami z RZGW. W większości wypadków takie umowy na nieszczęście zdroworozsądkowo myslacych wędkarzy opiewają na okres aż 10 lat z mozliwością jednostronnego wypowiedzenia. Takie jednostronne wypowiedzenie umowy miało miejsce w przypadku odcinka Wisły w okolicach bodajże Grudziądza czy zbiornika Jeziorsko. PSR utworzono celem zabezpieczenia interesów prawowitego właściciela większośc wód w Polsce a nie w celu zabezpieczenia własności stowarzyszenia sierściuchów i moczyglizdów. PSR nie jest organizacją zbyt liczną ze względu na permanentny brak finansów, który skutecznie ogranicza możliwości działania. A koszty działania nie są małe ze względu na to, że większość działań odbywa się w nocy, co skutkuje określonymi dodatkami finansowymi. Uprawnienia PSR muszą być znaczące jesli PSR ma być skuteczny w swych działaniach i praktycznie sa podobne do uprawnień Policji, Żandarmerii Wojskowej czy Straży Granicznej. Dlatego są wyposażeni między innymi w broń oraz środki przymusu bezpośredniego. Największym mankamentem sił prewencyjnych jest to, że kuleje współpraca pomiedzy PSR a RZGW, które nie wykazuje zbyt dużej troski o powierzony jej majątek jakim są wody śródlądowe. Gdyby RZGW działało tak jak powinno to dzisiaj PZW gospodarowałby na kilkuset hektarach wód a nie na dziesiątkach tysięcy, gdyż większość umów zostałaby przez RZGW wypowiedziana za niewłaściwe gospodarowanie użytkownika jakim jest PZW.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2071

Liczba listów: 8435

Ryszard Siejakowski

Dziadki dostały gifty i cieszą się jak Rusek bateryjką. Patrz tutaj: http://www.p...00/dsc_5865.jpg
Sądząc po kondycji fizycznej uczestników zebrania Prezydium ZG PZW głównymi problemami rozmów były problemy ze stolcem oraz częstotliwość puszczania wiatrów a nie kondycja polskich wód i katastroficzny poziom pogłowia ryb.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).