Right menu

Szukaj

Reklama


re szczęka

Mój kolega złowił kiedyś przy mnie szczupaka który mierzył ok 45cm... dokładnie nie pamiętam. Nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że ten zębal miał głowę jakby ją pożyczył od starszego brata ważącego 4 razy tyle... wyglądał nieco dziwnie... głowa długości 25 cm. Tak więc różnie mogło być z tą szczęką

pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436


Witam serdecznie czytających,

Znalazłem (niestety znalazłem a nie złowiłem) sandacza, a raczej jego pozostałość: prawą część żuchwy; nic nadzwyczajnego w tym by nie było, gdyby nie wielkość: długość mierzona po łuku od nasady pierwszego zęba w kącie do końca żuchwy wynosi 12,5 cm. Największy ząb ma 1,4 cm. Wskazuje to na rybę długości 144 - 160 cm. gdyż z moich danych wynika, że żuchwa/długość ciała = ok.1/12,5.
Byłby to chyba rekord w sandaczu ( nie złowionym).
Czy ktoś mógłby ustosunkować się do mego znaleziska, a raczej do ryby?
Chciałbym mieć choć raz taką rybę na haku!!!
A znalazłem to w Wiśle, w Warszawie, 1 głowka przed Poniatoszczakiem.
Miło pomyśleć, że takie ryby jeszcze są.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich,


Przemek.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Czy interesuje Cię bezpłatny system ERP? Tu znajdziesz nieco porad na temat Instalacji i konfiguracji Odoo (OpenERP) powinny one pomóc Ci go zainstalować i przetestować na własnym serwerze.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).