Right menu

Szukaj

Reklama


Niezupełnie!

Jest nas takich sporo. Po prostu są różne okręgi i różni ludzie w tych okręgach. Nie wypowiadam się na temat toruńskiego - nie znam sprawy bliżej i nie mam na to wpływu. Wiem jednak jak jest u nas w Lublinie, i tu Tomku absolutnie nie masz racji. Przykładowo wprowadziliśmy wyższe wymiary na drapieżniki: szczupak i sandacz po 50 cm (na niektórych wodach szczupaki po 55), okoń 18 cm. Limit dobowy szczupaka i sandacza 2 szt. O wodach pstrągowych już nie wspomnę; wyższe wymiary (35 cm), limity dobowe (2 szt) i miesięczne (4 szt), odcinki n-k, oddzielne rejestry, dodatkowa straż do wód górskich (bardzo skuteczna). Mało?

Efekty są. Co roku więcej pstrągów na tarle i większe. Szczupaki, sandacze i sumy w tym roku dopisały, nie tylko na jez. Wytyczno, jak możesz przeczytać z relacji obok, ale i na innych zbiornikach. Jesień była bardzo dobra. Szkoda, że masz daleko, mógłbyś sobie u nas połowić. I do tego dochodzimy wspólnie pracując całym okręgiem i przy pomocy wielu wędkarzy z poszczególnych kół.

Proszę więc ważyć słowa pisząc źle o PZW, bo nie wszędzie jest tak, jak pisze Maciek. Samo jednak nic nie przychodzi bez pracy i bez tego zaangażowania się wędkarzy (czego nie jesteś zwolennikiem). Dokąd będzie tylko nastawienie konsumpcyjne nic się nie zmieni. I nie pomoże ani czekanie na cud, ani na to, że się coś zawali i samo z siebie powstanie coś nowego.
Pozdrawiam
Andrzej
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Maciej Szymański

A więc stało się, wyrok nastąpił, o to nowe składki na rok 2010.
http://www.w...zaplacimy,15632

Co ma na to wszystko powiedzieć osoba, która chce łowić tylko na spławik? Musi wykupic składkę za 285 zł zawierającą już spinning - czyste zdzierstwo ( choć w tym roku też były niezłe jaja, do spinningu trzeba było obowiązkowo wykupić prawo do łowienia z łódki !!). Dodatkowo jeśli ja chcę łowić na rzece Drwęca jak dotychczas - muszę wykupić następną składkę dodatkową za 200 zł.
Chore?
Pozdrawiam ekipe RO...

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).